Подписаться на RSS
/Files/images/1-a/novogodniy_buket/5.gif

/Files/images/biblioteka/7_prichin.jpg

5 ФАКТОВ О ПОЛЬЗЕ ЧТЕНИЯ:

1. Чтение расширяет кругозор и помогает концентрироваться. Составлять буквы в слова, слова в образы, осознавать то, что хотел выразить ими автор, и находить им собственное объяснение - это гимнастика для мозга.

Вдобавок , вы будете лучшее понимать и видеть окружающий мир и людей, а самое главное, самого себя. Хорошую книгу обязательно прочитайте еще раз - вы наверное увидите там что-то новое.

2. Чтение научит вас общаться. Ваши интересные замечания удивительным образом превратят даже скучные разговоры на бодрые и интересные. А ваш возрастающий талант рассказчика даст вам вам возможность с легкостью завладевать вниманием других. В особенности людей, которые почти не читают.

3. Чтение помогает приятно проводить свободное время. Вам никогда не надоест читать книги, так как их - огромное великое множество, не хватит и нескольких жизней, чтобы прочитать все.

Придется перепробовать много разных жанров, прежде чем вы найдете книги, от которых действительно будете получать удовлетворение. Не останавливайтесь, пока не отыщете "свою" книгу, ведь она может изменить жизнь.

4. Чтение выгодно для вашего кошелька. Книги более дешевые, чем большинство компьютерных игр. Кроме того, всегда есть возможность обратиться в библиотеку, где можно взять почитать книгу бесплатно.

5. Чтение положительно влияет на окружающих. Родители, учителя и другие взрослые будут очень рады видеть вас за чтением книг. Наблюдая за тем, как ребенок наслаждается книгой, взрослые тоже втягиваются в чтение, даже если они очень занятые, чтобы читать. Кроме того, своим примером вы можете побудить своих друзей и одноклассников тоже прийти в восхищение от чтения хорошей книги.

/Files/images/biblioteka/Публикация3.jpg

ВАС ПРИВЕТСТВУЕТ

заведующая школьной библиотекой

Чередниченко Ольга Геннадиевна

/Files/images/knigi-114.gif

/Files/images/biblioteka/96968.gif

/Files/images/biblioteka/sm_full.jpg

/Files/images/biblioteka/a0bf397d6.jpg

/Files/images/biblioteka/1_6_o_knige_600_auto_5_80.jpg

/Files/images/biblioteka/dekor69.gif

ТВОЇ ПРАВА ТА ОБОВ"ЯЗКИ

За такою темою в бібліотеці школи пройшов захід присвячений Місячнику правових знань. Учні 4-А та 4-В класів переглянули презентацію про свої права та обов"язки, а також розглянули різні ситуації з казок, де були порушені права героїв.

/Files/images/biblioteka/20151130_124505_HDR.jpg

/Files/images/biblioteka/20151130_124537_HDR.jpg

/Files/images/biblioteka/20151130_124452_HDR.jpg

/Files/images/biblioteka/20151130_124444_HDR.jpg

/Files/images/biblioteka/88.gif

ХАЙ НЕ ЗГАСАЄ ПАМ"ЯТЬ ...

"Аби лиш хліб... А як немає?
Тоді немає і життя.
Народ мій ціну й крихті знає –
Він повернувся з небуття" (Л. Юрченко)
Щороку в четверту суботу листопада ми відзначаємо пам'ять жертв Голодомору. Цей день пам'яті – унікальна нагода всім: дітям, батькам, політикам, громадським діячам, замислитися над цією трагедією.
Дуже важко маленьким дітям та учням молодшої та середньої школи повністю зрозуміти жахи і жорстокості, які супроводжували Голодомор. І справа не в тому, чи вони (чи навіть ми) зрозуміємо ці жахіття. Справа в тому, що нашим обов'язком є зробити все, щоб наші учні свідомо та переконливо пом'янули пам'ять невинних жертв Голодомору 1932-33 рр.
Діти мусять знати, що:
· під час Голодомору люди помирали з голоду тому, що їм насильно було відібрано всі запаси їжі
· після Голодомору влада Радянського Союзу заперечувала масове вимирання людей тої страшної зими 1932-1933 років
· Голодомор був задуманий для винищення українського народу.
В Україні був великий голод. Не було тоді ні війни, ні суші, ні потопу. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки невинного люду зійшло в могилу -старих, молодих, і дітей, і ще ненароджених - у лонах матерів.
1932-1933 роки... Обірвався вічно живий ланцюг поколінь; українському багатостраждальному народові завдалося нового, нещадного удару, якого він ще не знав: тисячі українців пішли в могилу з причини штучного голоду; забрали з собою розум, честь, здоров'я козацького роду, а головне -мільйони ненароджених дітей - генофонд нації.
Добре, що зараз повертаємося обличчям до нашої історії, що можемо вголос говорити про страшні події тих років, що є ще в живих свідки лихоліть, і ще не пізно зібрати по зернятку історію нашого народу.
В бібліотеці є добірка літератури про ці трагічні події в історії нашої країни.
/Files/images/biblioteka/36419-1u.JPG
/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

Україна - територія Гідності та Свободи

23 листопада у спеціалізованій школі №2 відбулася урочистий захід «ДеньГідності й Свободи» з нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи, започаткованого Указом Президента України 21 листопада 2014 року.

Мета проведення заходу - це утвердження серед сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.

Під час заходу учні читали вірші, зі сцени звучали пісні «Разом і до кінця», «Нехай квітує Україна», українські козацькі композиції. Під час заходу в річницю подій на Майдані,учні школи схилили низько голови перед пам’яттю людей різного віку, які загинули у мирний час ХХІ століття. Школярі віддали данину тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою.

/Files/images/biblioteka/ukraine.gif

/Files/images/biblioteka/c2cb5df2.gif

БРЕЙН - РИНГ

Захоплюючий захід з правознавства підготувала завідуюча шкільною бібліотекою Чередниченко О.Г. Було проведено брейн-ринг для учнів 9-10 класів.
Брейн-ринг для учнів - це чудова можливість підвищити рівень знань у сфері правознавства, проявити себе та продемонструвати обізнаність у правовому полі.
Для оцінювання успішності учасників було сформовано журі у складі: вчителів Дубовик І.Г., Ємчука Д.В. та практичного психолога Лунгу О.І. Учасники брейн- рингу мали змогу продемонструвати здібності у семи конкурсах. Перший - «Привітання», суть якого полягала у представленні назви та девізу команд капітанами. До участі у конкурсі були запрошені команди «Праволюби» (9-ті класи), «Феміда» (10 клас).
Другий - «Інтелектуальний штурм», за умовою якого необхідно було надати відповідь на поставлені запитання, що стосувалися правової сфери. При цьому визначальним фактором була швидкість реагування учасників: яка команда першою надавала сигнал про готовність відповідати і пропонувала правильну відповідь, на її користь і зараховувалися бали.
Третій конкурс - «Юридична консультація». Ведуча конкурсу, педагог- організатор, Кашуба І.Л. представила командам змодельовані практичні ситуації, які потребували вирішення шляхом здійснення правової кваліфікації. Команди розв’язували проблеми з посиланням на конкретні статті законів України.
Четвертий конкурс: «Літературно-правовий» Кожна команда витягала з капелюха по два аркуші. Учням пропонувалися певні ситуації з відомих казок, мультфільмів, а вони давали правове пояснення про ті чи інші дії героїв.
П’ятий конкурс – «Чарівний ящик» Учасникам було представлено низку навідних запитань, виходячи з яких вони відгадували невідомий об’єкт.
Шостий конкурс «Подорож в минуле» Команди відгадували за ілюстрацією, яке історичне місце на ній зображене та яка пам’ятка культури пов’язана з цією державою.
Сьомий конкурс - «Юридичний рахунок». Юристи-професіонали повинні мати різнобічні знання, у тому числі– уміти швидко рахувати. Гравці швидко впоралися з завданнями.
За результатами змагань командою-переможцем стали «Праволюби», команда 9-х класів, яка була нагороджена грамотою.
Визначився найактивніший вболівальник змагання - Романенко Валерія(9-А) та найрозумніший гравець Сокирка Сабіна (10 клас).
Учні проявили себе з найкращого боку, активно та стійко винесли усі випробування, продемонстрували здатність та можливість впевнено і рішуче йти до перемоги. Вітаємо переможців та учасників заходу.

/Files/images/biblioteka/IMG_20151118_132855.jpg

/Files/images/biblioteka/IMG_20151118_130750.jpg

/Files/images/biblioteka/IMG_20151118_130559.jpg

/Files/images/biblioteka/1620944-1feee7c148a97879.gif

/Files/images/biblioteka/7118.gif

МАТЕРИАЛЫ ДЛЯ ПОДГОТОВКИ К КОНКУРСУ «КОЛОСОК-ОСЕННИЙ-2015″

Информация о конкурсе здесь:

http://magazine-kolosok.ru/konkurs-kolosok/voprosyi-dlya-podhotovky-k-konkursu-kolosok-vesennyj-2015/

/Files/images/biblioteka/4ea914b7737e.gif

МОВА - КОШТОВНИЙ СКАРБ НАРОДУ

У день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, автора та упорядника «Повісті врем’яних літ», в нашій державі відзначається день української мови та писемності. Найбільше і найдорожче добро у кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почуття – писав Панас Мирний. І дійсно, кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.
Чимало читачів бібліотеки, цікавляться питанням української мови та писемності. І це не дивно, тому що у багатьох українців, які поглиблено вивчають історію своєї держави, дана тема викликає цікавість та суперечки.

/Files/images/biblioteka/мова.png

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

Дмитро Стус на Луганщині

31 жовтня ми відвідали Рубіжанську міську дитячу школу мистецтв, де відбулася зустріч з генеральним директором Національного музею ім. Т.Шевченка Дмитром Стусом, поетом Мирославом Лалюком, актором, учасником АТО Романом Семисалом, секретарем Луганської та Старобільської єпархії Української православної Церкви Київського Патріархату протоієреєм Анатолієм Назаренком.
Дмитро Стус розповів, що він приїхав на Луганщину для того, щоб допомогти донести українську культуру до мешканців регіону. «Приїхали для того, щоб подумати, чим ми можемо бути корисні молоді, у першу чергу, бо існує така, може, трішки наївна віра, що культура може допомогти», – сказав Дмитро Стус. Однією із форм просвітницької роботи на Луганщині стануть пересувні виставки, присвячені творчості видатних українців, широке застосування електронних версій діючих експозицій музею ім. Т.Шевченка тощо. Також він розповів про культурний проект – електронну бібліотеку 1576.ua (1576 рік – рік заснування Острозького колегіуму, першого вищого навчального закладу, що виник на території сучасної України). Засновники бібліотеки вважають, що рушійною енергією України є її духовна енергія, яка розкривається у формах словесності, музики, живопису, богослов’я, науки, філософії... – тієї енергії, яка акумулювалася протягом століть, формуючи ідею, суть того, що ми звемо Україною. Молодий поет Мирослав Лалюк, який багато часу приділив роботі на проектом 1576.ua, висловив думку про те, що Україна в культурному просторі світу повинна презентувати себе через культурних осіб та їх тексти. Він розповів, що попри економічну кризу українська література розвивається останнім часом особливо швидко. У додаток до відомих пісенників з’явилося чимало цікавих молодих авторів. Останнім часом було зроблено багато перекладів українською мовою видатних творів сучасних закордонних авторів.

/Files/images/biblioteka/1132965238_big.jpg

/Files/images/biblioteka/721480138_big.jpg

/Files/images/biblioteka/295493016_big.jpg

/Files/images/biblioteka/bd695f3deb98d7ca476558fa5a65f726.gif

71 - РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ

Згідно виховного плану роботи з 26.10- 28.10 .15 р. в школі проходили заходи щодо відзначення 71- річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників в роки Другої Світової війни.
В 5-Б класі спільно з бібліотекарем проведена виховна година, де ми переглянули документальну стрічку "Визволення України", діти читали вірші, співали.
В біліотеці працює книжкова виставка "Слава визволителям України."

/Files/images/biblioteka/DSC08529.JPG

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

Тиждень правових знань

Враховуючи важливе значення правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини, 5 жовтня розпочався Тиждень правових знань.
Метою Тижня правових знань було формування правової свідомості, системи правових уявлень і переконань у школярів, прищеплення учням поваги до прав і свобод людини, забезпечення знання й виконання ними законів, підвищення рівня правової культури учнів, попередження асоціальних проявів серед неповнолітніх. В бібліотеці можна переглянути відео-презентацію "Я і мої права"
/Files/images/biblioteka/140171_html_3cd51c53.png
/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

Рушники моєї бабусі"

В святково прикрашеному рушниками класі зібралися діти на цікавий захід.
Вишитий рушник в Україні посідає особливе місце. Рушники — це символ України, відбиття культурної пам'яті народу, в їх узорах збереглися прадавні магічні знаки, образи «дерева життя», символіка червоного кольору. З літописів відомо, що під час весняних заклинальних обрядів дерева обвішувались «убрусами». Вишиті на них орнаментальні символи відповідали заклинальній символіці родючості. Рушник у давнину відігравав важливу роль, на ньому вишивалися священні язичницькі зображення. Це були «язичницькі іконостаси», сповнені глибокої архаїки.
Впродовж віків рушникам надавалося важливе образно-символічне значення.
Рушник — у свідомості українського народу наділявся широким спектром знакових властивостей і саме тому він являє собою значне непересічне явище духовної культури, будучи етнічним культурним символом України.
З давніх часів добрих гостей зустрічають в Україні хлібом-сіллю, які подають на рушниках, оздоблених чудовою вишивкою. Можна побачити рушники і на весіллі, рушниками прикрашають образи в хаті. Часто можна побачити портрет великого Кобзаря, прикрашений вишитим рушником.

/Files/images/biblioteka/DSC08441.JPG

Вишивають в Україні на білому тлі, найчастіше червоними і чорними нитками, але можна зустріти і жовто-голубі орнаменти. Жовтий і блакитний — символи золотих ланів і синього неба, а про червоний і чорний говорять, що червоний — то любов і радість, а чорний — журба. Вони переплелися в житті людини, як орнаменти на рушнику.

/Files/images/biblioteka/DSC08445.JPG

У давні часи рушники вважали за обереги. Вони мали оберігати житло від злих сил, а людину — від негараздів. Тому вишивані рушники дарували; та й зараз дарують "на щастя, на долю", як співається у відомій пісні.

/Files/images/biblioteka/DSC08442.JPG

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

"ЗА ТЕБЕ, РІДНА УКРАЇНО, ПОМОЛЮСЯ"

Горнусь до тебе, Україно,
Як син до матері горнусь,
За тебе рідна і єдина
Щодня я Богові молюсь.
Щоби послав щасливу долю,
Тобі, народу моєму...
З такими словами звернулась до глядачів вчитель української мови та літератури В.І. Овчаренко. Літературно - музична композиція, підготовлена в святково прикрашеній українськими рушниками актовій залі, зібрала учнів на шкільний захід. Тематична добірка літератури про Україну доповнила свято.
Сьогодні день стоїть у шелесті золота та яскравих кольорах. Обнялися голубе небо і пожовкле колосся безкраїх степів. Такою ми бачимо нашу неньку - Україну. Вона горда від того, що зуміла виховати людей, здатних об'єднатися на Майдані, здобути волю, вибороти справедливість. Ми заявили про себе, як про велику націю, гідну зайняти достойне місце у світовій спільноті. Трагічні події в Україні, які зараз відбуваються, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям "Небесна сотня", герої-солдати.
Як сказано в Біблії, наголосила В.І. Овчаренко "... хто шукає, той завжди знаходить, а хто вірить, тому по вірі його і воздасться". Хай Бог допомагає нам творити своє майбутнє своїм розумом, своїми руками і серцями.
Хай мати не побачить смерті сина,
Хай дівчина не плаче за коханим,
Хай батько зможе виростить дитину,
Хай прийде мир на нашу Україну!
Ми єдина країна! Незважаючи на усі негаразди, всі ми прагнемо одного - миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба над головою.
/Files/photogallery/2963/15жовтня (4).JPG

/Files/photogallery/2963/15жовтня (6).JPG

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

"МІЙ РІДНИЙ КРАЙ - МОЯ ІСТОРІЯ ЖИВА!"

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під такою назвою був проведений конкурс учнівських творів серед 6 - 10 класів. Переможцями стали учні Ландарь І., Овчаренко К., Григорова Є.
Вивчення історії рідного краю має надзвичайно велике значення для формування справжніх патріотів України.
Україна… Близька і дорога нам усім рідна земля. Ми милуємось її неповторною красою. Але рідний край починається для нас не лише з батьківського порога , він починається з прадавніх коренів нашого народу. Багато років українці не знали історії рідного краю, але зараз прийшов той час, коли ми всі повинні повернутися до джерел своєї історії, доторкнутися серцем до неї. Кожна людина повинна знати свій рід, своє коріння, витоки національної культури. Саме цьому допомагають уроки історії рідного краю. Знати історію рідного краю - одна з найнеобхідніших потреб, адже відчуття історії – це найперша ознака розуму нашого й культури, це те, що різнить людину від тварини. Свою історію мають кожна людина, її рід, село, місто – кожен топче свою стежку, а всі стежки, разом з'єднані, - це і є історичний шлях . Кожен народ прокладає собі таку дорогу.

/Files/images/biblioteka/IMG_20151016_104335.jpg

/Files/images/biblioteka/IMG_20151016_104600.jpg

/Files/images/biblioteka/IMG_20151016_104008.jpg

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

ДЯКУЄМО ЗА ДОПОМОГУ

Міський осередок громадської організації «Ніхто, крім нас» одержав гуманітарну допомогу з Чернівецької області для шкіл міста. Завдяки цьому наша бібліотека поповнилася художньою, пізнавальною літературою, науково-популярною, казками.
Впевнені, що подаровані книги знайдуть своїх читачів та будуть їм корисними, сприятимуть освіті, справі виховання підростаючого покоління, відродженню культури та духовному зростанню. Віримо, що добрі справи завжди повертаються добром.
/Files/images/biblioteka/281020151361.jpg

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

Засідання літературної вітальні "Оксамит"

Вже стало традицією в шкільній бібліотеці проводити засідання літературної вітальні «Оксамит». Незгасним вогнем усеперемагаючого патріотизму палахкотить могутня і ніжна українська поезія, палке слово великого Кобзаря надихає нас , українців, любити рідну Україну, бути її патріотами.
8 жовтня 2015 року зав. бібліотекою Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 Чередниченко О.Г. провела конкурс читців «З Україною в серці». Конкурс проходив у два етапи: спочатку в класах (серед учнів класу) , потім в бібліотеці взяли участь переможці в класах).
На засідання була запрошена поетеса Мірошниченко Зоя Олександрівна, яка зацікавила учнів своїми віршами «Моя Україна», «Незалежність» та ін., а потім її запросили в журі для оцінювання учасників конкурсу. Конкурсантами були учні 1-5 класів, вони напам’ять читали вірші про Україну, поезії Тараса Шевченка.
Учасники конкурсу продемонстрували здібності, талант, артистизм, вміння декламувати вірші, передавати їх настрій.
Серед усіх учасників журі визначили найкращих читців : Зубов Захар (4-А), Скороход Софія (4-Б), Середа Семен (4-В), Гриштопа Артем (2-А), Сергієнко Артем (2-Б) та Бурлаков Іван (1-А). Висловлюємо подяку учасникам конкурсу та класним керівникам за активну участь та якісну підготовку до заходу.
Конкурс завершився нагородженням переможців грамотами, всім учасникам подарували заохочувальні призи.

/Files/images/biblioteka/DSCN9682.JPG

/Files/images/biblioteka/DSCN9684.JPG

/Files/images/biblioteka/DSCN9700.JPG

/Files/images/biblioteka/DSCN9708.JPG

/Files/images/biblioteka/DSCN9705.JPG

/Files/images/biblioteka/DSCN9711.JPG

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

ПРО БІЙЦІВ АТО

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в 7-10 класах проведено усний журнал "Про бійців АТО". Ми з учнями переглянули деякі з матеріалів авторів книжок та кореспондентів.
Вже написано чимало книжок, створено презентацій. Всі вони розповідають про події на сході України.
Найскладніше авторам було не збирати матеріал і видавати книги, а бачити сльози в очах батьків загиблих хлопців.
Спецпроект "Війна очима ТСН" прес-служба каналу "1+1" "1+1" презентує спецпроект про війну в Україні Війна в Україні розгорнулася не лише на східному фронті: інакші, але так само важливі бої тривають на фронтах візуальних мистецтв, літератури, журналістики. Ця книга — пано­рамний погляд на перебіг воєнних подій на Донбасі 2014–2015 рр. у баченні журналістів Телевізійної служби новин. "Війна очима ТСН" — це своєрідний мультимедійний проект, що складається з 28 проникливих історій у вигляді есе, а також розширеної версії відеорозповідей, інформаційних довідок та інтерактивної карти, зібраних на сайті. Герої проекту — журналісти та оператори, які невтомно їздять у відрядження до зони АТО. Попри власний патріотизм та глибоке і гостре переживання тяжких для країни часів, ці репортери не зраджують журналістським стандартам і намагаються залишатися об'єктивними у висвітленні подій на Схо­ді України. Видання з'явиться у книгарнях України вже з наступного тижня. Також замовити книгу можна на сайті. Нагадаємо, що "Війна очима ТСН" — вже друга книга Телевізійної служби новин. Перша — "94 дні. Євромайдан очима ТСН" — була презентована у листопаді минулого року та розійшлася майже десятитисячним накладом.
Міноборони зняло зворушливий ролик "Всі ми тут зараз, щоб захистити нашу свободу" про українських солдатів, які захищають вітчизну у зоні АТО.
Герої ролика - прості люди, народжені для мирного життя. Хтось із них працює вчителем фізкультури, хтось таксистом, програмістом або водієм маршрутки. У кожного з них позаду - мирне життя, і ніхто з них не планував воювати.
"Жоден з нас не народжений для війни, але всі ми тут зараз, щоб захистити нашу свободу", - йдеться у ролику.
Проект розповідає про звичайних українців, які щоденно самовіддано виконують свій військовий обов'язок перед Україною. Кожного з них ви могли бачити у парку, зустріти в черзі у магазині або банку, бо не існує людини, яка була б спеціально народженою для війни, та всі ми змушені сьогодні захищати рідну країну.

/Files/images/biblioteka/071020151336.jpg

/Files/images/biblioteka/071020151346.jpg

/Files/images/biblioteka/071020151340.jpg

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

ДОВІДКОВА ЛІТЕРАТУРА

В рідній мові своїй мусиш вивчити кожне слівце, Доглядати його , як старий садівник деревце. Б. Чалий
За такою темою проведений бібліотечний урок в 4-Б класі. Учні познайомилися із видами довідкової літератури, з її значенням в житті людини, навчилися користуватися довідниками, енциклопедіями, словниками. Діти закріпили знання про структуру книги та переглянули відеопрезентацію з цієї теми, адже довідкові видання допомагають тим, хто бажає поглибити свої знання, мати уявлення про найважливіші напрямки науки і техніки, допоможуть глибше вивчити тему, зрозуміти прочитане.

/Files/images/biblioteka/051020151332.jpg

/Files/images/biblioteka/051020151331.jpg

/Files/images/biblioteka/16.03.11.05.16.02.jpg

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

МОЯ КРАЇНА УКРАЇНА. МІЙ РІДНИЙ КРАЙ, МОЯ ЗЕМЛЯ.

Україна- це земля, де ми народились і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Саме слово "Україна" означає країну, край, де живуть українці, український народ. Ця назва вперше згадується 1187 року в давньоруському літописі.
Нині незалежна Українська держава називається Україною. Вистраждавши, виборовши волю, Україна має нині свої державні символи: герб, прапор і гімн, які уособлюють її історію, її сутність, тобто найбільш характерніше для неї. Все це відображено в постійно діючій виставці .

/Files/images/biblioteka/20150924093632.jpg

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

Нові часи народжують нових героїв

«Більшої любові ніхто не має, як хто душу свою положить за друзів своїх» - ці слова взяті із молитви за загиблими воїнами надихають на роздуми. На важкі, можливо, філософські роздуми.
Час без упину йде в перед, минають місяць за місяцем, збігають в роки, а не оголошена війна на Сході України забирає все більше і більше кращих синів своєї держави. Ми повинні завжди про це пам'ятати, тому в бібліотеці можна ознайомитися з добіркою літератури з цієї тематики.

/Files/images/biblioteka/Презентація1.jpg

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

Мій край у всьому неповторний

“Все на світі можна вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину”
(В. Симоненко)
Україна – це земля, де ми народились і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Усім нам має бути люба й дорога наша мати – Батьківщина.
"Мій край у всьому неповторний" з такою назвою в бібліотеці створена книжкова виставка.

/Files/images/biblioteka/город.jpg

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

"У процесі виховання громадянина так важливо, щоб у дитини через глибоке усвідомлення свого власного «Я» боліло серце за те, що відбувається навколо неї та поруч із нею, щоб вона з дитинства переживала, відчула громадянські радощі та громадянські прикрощі." В. Сухомлинський
З 01 по 31 жовтня 2015 року в школі проходитиме Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "Виховуємо громадянина - патріота України"
Найважливішим приорітетом національно- патріотичного виховання є формування ціннісного і шанобливого ставлення особистості до українського народу та його культури, утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства.
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти втіленню основних положень "Концепції національно - патріотичного виховання дітей та молоді", затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015 року №641, приверненню уваги до проблеми патріотичного виховання у нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об*єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.Запрошую до участі в заходах вчителів та учнів школи.

/Files/images/biblioteka/библиот.jpg

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

ЕЛЕКТРОННІ ВЕРСІЇ ШКІЛЬНИХ ПІДРУЧНИКІВ

Зараз школа ще не має нових підручників для учнів 4-х та 7-х класів, тому бажаючі можуть їх переглянути в електронному каталозі за адресою: 4book.org/uchebniki-ukraina

/Files/images/knigi-158.gif

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

Місячник "Увага! Діти на дорозі!"

В шкільній бібліотеці діє виставка з правил дорожнього руху, де можна поглибити знання учнів про правила дорожнього руху; повторити основні правила пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів, пасажирів.
Жити у місті і не знати правил дорожнього руху неможливо. Щоб зберегти життя, уникнути неприємних ситуацій на дорозі, слід знати ці правила й завжди їх дотримуватись, а іноді навіть нагадувати про них вашим рідним.

/Files/images/загруженное.jpg

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

Перший урок у 2015-2016 навчальному році буде присвячено патріотизму

Міністерство освіти і науки України рекомендує загальноосвітнім та професійно-технічним навчальним закладам розпочати 2015-2016 навчальний рік Першим уроком, тематика якого відповідала б принципам Концепції національно- патріотичного виховання дітей і молоді, що була затверджена у червні цього року.
При обранні теми, підготовці і проведенні уроку школам доцільно звернути увагу на питання історії українського державотворення, розвитку та зміцнення держави, історії державних символів України.

"Це може бути урок-роздум про історичну долю України, героїку сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності країни, розмова з учнями про сьогодення і перспективи України. Доречним буде також запрошення на Перший урок учасників Революції Гідності, ветеранів і учасників російсько-української війни, волонтерів", - йдеться у листі МОН.

У Міносвіти повідомляють, що першокласників, які уперше переступлять поріг школи, можна ознайомити з історією школи, досягненнями її випускників, особливостями навчання в ній тощо.

"Також, з урахуванням вікових особливостей учнів початкової школи, на Першому уроці може бути запропоновано тему уроку "Чим може пишатися українець?" з переглядом мультфільмів патріотичної спрямованості із серії "Це наше і це - твоє!", створених телеканалом "ПлюсПлюс", - зазначають у Міносвіти.

Рекомендовано при проведенні Першого уроку уникнути формалізму й заорганізованості та забарвити перший день нового навчального року святковістю, урочистістю, добрим настроєм, емоційністю та оптимізмом.

/Files/images/biblioteka/2dd30f1647966fe46a2a.jpg

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

ШКОЛИ БУДУТЬ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ПІДРУЧНИКАМИ

Підручники школярам будуть закуповувати за рахунок економії коштів на оплату праці та соцзабезпечення народних депутатів. Про це сказав заступник глави АПУ Ростислав Павленко під час брифінгу.

Відповідно до внесених змін до Закону «Про державний бюджет України на 2015 рік», у 2015 році учні загальноосвітніх шкіл навчальних закладів державної та комунальної форм власності забезпечуються підручниками та посібниками безоплатно.

«Міністерство освіти і науки має забезпечити друк підручників, насамперед 4-х і 7-х класів. На забезпечення підручників додатково спрямовується 180 млн грн., з них 131 млн грн. зекономлено за рахунок оплати праці та соцвиплат депутатів ВРУ і зменшення видатків на споживання секретаріату Кабміну — 49 млн грн», — розповів Р.Павленко.

Він додав, що це може бути зроблено не 1 вересня, а із запізненням.

/Files/images/biblioteka/biblioteka.gif

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

НОВИЙ 2015 - 2016 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

/Files/images/biblioteka/14314_385x500_2323.gif

/Files/images/0d2098b624fa31279c09429fddb05cb7.gif

Про результати перевірки підручників

Відповідно до плану роботи шкільної бібліотеки була організована рейд-перевірка підручників, з метою бережливого і відповідального ставлення до них.
Загальний стан підручників – задовільний.
Перевіркою встановлено, що кращу роботу зі збереження підручників серед 1-4 класів проводять в 3-А класі (кл. керівник Чередниченко В.О.),3-Б класі (кл. керівник Левандовська В.Я.), 4-А класі (кл. керівник Тур С.І.), 8-А класі (кл. керівник Парова Н.М.).
Серед 1-х класів загальний стан підручників задовільний, в кожному з цих класів були зроблені зауваження стосовно відсутності закладок.
В учнів початкових класів підручники нові і підтримуються у відмінному стані. Є обкладинки, закладки.
Підручники школярів 4-х класів використовуються вже не перший рік але учні намагаються дбайливо ними користуватися.Книжки майже у всіх обгорнуті,є закладки.
Перевіривши підручники учнів 5-11 класів, слід відмітити стан збереження підручників у 5-х, 6-х ,7-х класах, ,8-х ,9-х та 10 класах .

/Files/images/biblioteka/knigi-57.gif

НЕМЕРКНУЧЕ СЯЙВО БЕЗСМЕРТНОГО ПОДВИГУ

Вічний вогонь палає,
Дзвонить у долі століть.
Вічний вогонь закликає:
Щастя живих бережіть!
Вічний вогонь клекоче:
Люди, не треба війни,
Щоб не вмирали дочки,
Сестри, батьки і сини.
«Живим уклін - загиблим слава!» - книжково-ілюстративна виставка під такою назвою почала діяти в бібліотеці. Учням представлено довідковий матеріал по темі, ілюстрації про ті події тощо.
Виставка організована з метою вшанувати Рік Ветерана та 70-ліття Великої Перемоги над нацистськими окупантами.
Війну, яка забрала десятки мільйонів життів, не можна нічим виправдати. Український народ був серед тих, хто не лише зазнав великих втрат під час війни, а й віддав багато сил, щоб врятувати світ від нацизму. У лавах Червоної Армії воювало понад 7 мільйонів українців, понад двом тисячам з них за роки війни було присвоєно звання Героя Радянського Союзу, 29 – стали двічі Героями.
Ми пам’ятаємо всіх, хто став на шляху нацизму. Ми пишаємося рішучістю та єднанням тих, хто протистояв злу і насильству.
Сподіваюсь, що дана виставка допоможе молоді усвідомити, що мир, спокій, злагода в державі – це найважливіше, чого ми прагнемо в наш, такий неспокійний, час.
З кожним днем залишається все менше і менше тих, хто брав участь у війні. Ми ніколи не забудемо їхній подвиг. У цей день ми в скорботі схиляємо голови, шануючи світлу пам'ять героїв, які загинули в роки Другої світової війни.
Вічна пам'ять загиблим , вічна слава подвигу героїв- переможців!!!
/Files/images/biblioteka/597034791победа.gif

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

Річниця Чорнобильської катастрофи

/Files/images/biblioteka/чорн.gif

26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів українців. Аварія на ЧАЄС увійшла в історію, як найбільша техногенна катастрофа, що привела до негативних екологічних, медичних, соціально-економічних наслідків. Сумарний викид радіоактивних матеріалів становив 50 мільйонів кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму. Радіонуклідами було забруднено більш ніж 145 тисяч квадратних кілометрів території України, Білорусії та Росії. Населення попередили про небезпеку зараження з великим запізненням. Перше офіційне повідомлення по телебаченню зробили лише 28 квітня. Після аварії більше 115 тисяч людей було евакуйовано з 30-кілометрової зони. Крім того, для ліквідації наслідків катастрофи було мобілізовано понад 600 тисяч осіб. Чорнобиль - не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Чорнобильська катастрофа завдяки самопожертві ліквідаторів аварії стала символом жертвеності в ім'я Батьківщини, в ім'я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров'ям, вони виконали свій обов'язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації. Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам'яті важкі й героїчні події, імена мужніх людей, які виявили жертовність, високий патріотизм і ціною власного життя й здоров'я зупинили ядерну катастрофу. Сьогодні ми доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії, які виявили жертовність, високий патріотизм і ціною власного життя й здоров'я боролися із ядерною катастрофою, захистивши прийдешні покоління від руйнівної лави радіації. І вшановуємо героїчний подвиг тих, хто відійшов у вічність, злетівши янголами над саркофагом.

/Files/images/Mohnblumen mit Schmetterlingen.gif

Тиждень безпеки життєдіяльності

Безпека – це життя людини,
Безпека – це наше майбуття.
Прийміть до серця світ природи –
Прекрасне буде всіх життя!
Найвища цінність суспільства – людина, її життя і здоров’я. Оскільки основи мислення закладаються у дитини в сім’ї, «материнська школа» повинна сформувати у дитини перші уявлення про навколишній світ і місце людини в цьому світі. Необхідно зауважити, що з кожним роком збільшується кількість факторів, що негативно впливають на життя і здоров’я людини.
Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.
Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. Отже, виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації - одне з пріоритетних завдань, яке поставлене сьогодні перед освітою.
З метою набуття у підростаючого покоління навичок свідомого, поважного ставлення до збереження здоров'я і життя людей в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, залучення дітей до масово-роз'яснювальної роботи з питань безпеки життєдіяльності у школі проходить Тиждень основ безпеки життєдіяльності. В шкільній бібліотеці є добірка матеріалів з правил безпеки в різних ситуаціях.
Знаючи основні вимоги та маючи навики поводження в тій чи іншій надзвичайній ситуації, як в ранньому віці, так і в майбутньому, дитина не стане винуватцем їх виникнення і в будь який час зможе допомогти та захистити і себе і оточуючих.
Основною метою таких пізнавальних заходів є навчання підростаючого покоління відповідальному ставленню до безпеки власного життя та безпеки життя оточуючих.
Підготовлені матеріали є повчальними, адже діти дізнаються багато нового та корисного для себе і що найважливіше – вчаться цінувати власне життя.
Виховання в учнів морально-психологічних якостей взаємодопомоги, підтримки, хоробрості та дружби найкраще реалізовується під час подібних заходів, основною метою яких перш за все є безпечна життєдіяльність людини.
Питання безпеки життєдіяльності підростаючого покоління в житті сучасного суспільства посідає особливе місце, адже саме від таких знань та вмінь залежить їх майбутнє – щасливе та безпечне.
/Files/images/biblioteka/P4240570.JPG

/Files/images/biblioteka/jester7.gif

/Files/images/biblioteka/d2cY5.gif

ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В ШКОЛІ

Навчайтеся жити, попереджуючи перешкоди, а не лякаючись їх.
Ми всі пливемо в одному човні під назвою - "Безпечне життя!"
До Дня цивільного захисту в шкільній бібліотеці працює виставка літератури.
Дитинство - найважливіший, самобутній і неповторний період у становленні особистості, саме в цей час дитина формується фізично, психічно й інтелектуально, набуває необхідних знань, умінь та навичок, і саме в цей період вона потребує найбільшої уваги, спілкування і захисту.
Підготовка дітей у нашій школі проводиться з учнями за тематикою охорони здоров'я та життя дітей і спрямована на виховання у дітей почуття свідомого та обов'язкового виконавця установлених правил і норм поведінки при спілкуванні на вулиці з однолітками та старшими за віком людьми, в місцях переходу вулиці, у місцях купання, у відкритих водоймищах; формування вмінь щодо користування вдома газом та електричними побутовими приладами, малими транспортними засобами біля свого будинку тощо.
У роботі з батьками наголошується на їх особистій відповідальності за виховання у своїх дітей духовного і фізичного здоров'я, як основної передумови їх щасливого майбутнього, майбутнього нашої Батьківщини – України. Духовність і мораль батьків - взірець для дітей.

/Files/images/biblioteka/IMG_6173.JPG

/Files/images/biblioteka/14951002.jpg

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

Ти і твоє довкілля

В приміщенні шкільної бібліотеки з метою екологічного виховання та виховання шанобливого ставлення до природи рідного краю, а також на відзначення Дня довкілля та Дня Землі (22 квітня) для учнів школи було проведено екологічну вікторину за участі всіх початкових класів.

Завідуюча бібліотекою Чередниченко О.Г. підготувала цікаві завдання, які допомогли перевірити знання учнів про рослини – символи України, перші весняні квіти, лікарські рослини, про тварин наших лісів, та розвивали мислення під час відгадування загадок. Вікторини спочатку ми провели в класах, а підсумком стала "побудова" в бібліотеці будиночку під назвою "Земля - наш спільний дім!"

Всі учасники заходу отримали багато цікавої інформації та позитивних емоцій. Висловлюю подяку всім класним керівникам та учням за допомогу, особливо хочу відзначити мою помічницю- Бондарєву Олександру з 3-А класу.

Учні складали правила поведінки на природі та склали
«Пам’ятку, як поводитися в довкіллі».


*Вчися розуміти природу, стань її другом і захисником.

*Радій красі природи, не зашкодь їй своїм недбалим ставленням.

*На лоні природи поводься тихо і непомітно: дивись, слухай, не галасуй.

*Користуйся будь – якою нагодою, щоб зробити для природи що – небудь корисне.

*Охороняй чистоту води, турбуйся про криниці та джерела.

*Стеж за чистотою природного середовища і не залишай після себе слідів перебування в ньому.

*Допомагай тим, хто турбується про природу, захищай її від шкідників та несвідомих туристів.

/Files/images/biblioteka/P4240618.JPG

/Files/images/biblioteka/P4230604.JPG

/Files/images/biblioteka/P4230591.JPG

/Files/images/biblioteka/P4230587.JPG

/Files/images/biblioteka/P4230583.JPG

/Files/images/biblioteka/P4230579.JPG

/Files/images/biblioteka/IMG_1452.JPG

/Files/images/biblioteka/63.2.gif/Files/images/biblioteka/63.2.gif/Files/images/biblioteka/63.2.gif

/Files/images/biblioteka/25.gif

Мій Шевченко

16 квітня в шкільній бібліотеці проведено конкурс читців серед учнів школи. Святково одягнені діти із захопленням декламували поезії великого Кобзаря. Серед школярів початкових класів І місце виборола учениця 3- А класу, Костенко Анастасія, ІІ місце - учень 4-А класу Супенко Михайло, ІІІ місце- учениця 2-В класу Трифонова Валерія. Кращими серед старшокласників стали : Аль Сьюф Маритана -6В клас, Ландарь Іван- 7А клас, Головань Злата - 9А клас.

У конкурсі читців взяли участь учні всіх класів. І декламація, і майстерність виконання, і неприхована щирість справді вразили і глядачів, і членів журі.

Переможці та призери конкурсу читців поезій Тараса Шевченка були нагороджені почесними грамотами.

/Files/images/biblioteka/uozQm.gif

/Files/images/biblioteka/160420151108.jpg

/Files/images/biblioteka/160420151112.jpg

/Files/images/biblioteka/160420151113.jpg

/Files/images/biblioteka/160420151115.jpg

/Files/images/biblioteka/160420151119.jpg

/Files/images/biblioteka/160420151129.jpg

/Files/images/biblioteka/160420151132.jpg

/Files/images/biblioteka/160420151133.jpg

/Files/images/biblioteka/160420151126.jpg

/Files/images/0d2098b624fa31279c09429fddb05cb7.gif

Всесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня

12 квітня все людство відмічає Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань. Бажаю і Вам у цей день замислитись над своїм існуванням і від душі захотіти дізнатися про навколишній світ більше! Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.
В цей день, 12 квітня, у 1961 році громадянин СССР старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі здійснив орбітальный політ навколо Землі, відкривши епоху пілотуємих космічних польотів. Він здійснив один виток довкола земної кулі, який тривав 108 хвилин. Розвиток польотів в колишньому союзі проходило поетапно. Від перших пілотуємих кораблів та орбітальних станцій до багатоцільових космічних, які пілотували орбітальні комплекси. За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ) 12 квітня святкується як "Всесвітній день Авіаціїї та Космонавтики".

За роки незалежності Україна впевнено посіла своє місце серед провідних космічних держав світу. Сьогодні ми випускаємо найрізноманітніші ракетоносії. Від "космічної малолітражки” - типу "Циклон-3” (супутники до 600 кг), до важкої "космічної фури” "Зеніт-2 SLВ”, здатної вивести на орбіту до 14 тонн. На базі балістичної ракети SS-18 "Сатана” створено мирні космічні носії серії "Дніпро”. Усього на трьох закордонних космодромах - Байконур, Плесецьк і "Сі Ленч” - експлуатуються п’ять українських ракетно-космічних комплексів: "Циклон-2”, "Циклон-3”, "Зеніт-2”, "Зеніт-3SL”, "Дніпро”, якими, з 1991 року здійснено майже вісім десятків пусків, та виведено на орбіту понад півтори сотні супутників. На сьогодні Україна контролює 10% ринку космічних послуг. Чудовим вираженням міжнародного співробітництва в освоєнні Всесвіту, пізнанні його таємниць став політ українського космонавта Леоніда Каденюка на борту американського корабля «Шаттл», я кий стартував 19 листопада 1997 року. Цей політ тривав 16 діб.
В бібліотеці працює виставка з цієї тематики.
/Files/images/biblioteka/P4240573.JPG

/Files/images/biblioteka/233823_1368214703.gif

/Files/images/biblioteka/7118.gif

ДЕТЯМ О ПАСХЕ

Приближается самый Великий православный праздник Пасха — Светлое Христово Воскресение. Даже не соблюдающие пост и церковные каноны семьи в этот день накрывают праздничный стол, главным украшением которого являются крашеные яйца. И многие, наверняка, красят и расписывают яйца вместе с детьми.

Как удовлетворить детское любопытство и рассказать детям о Пасхе , о том, почему красят яйца и почему именно яйца, какие еще существуют символы и традиции Великого Дня — Воскресения Христова?

Можно почитать ребенку детскую Библию, но мне кажется, что детям лучше рассказать о Пасхе своими словами, учитывая возраст сына или дочери, уровень развития и отношение к вере, сложившееся в вашей семье.

В школьной библиотеке можно ознакомиться с выставкой рисунков и информации о проведении этого праздника в разных странах Европы.

/Files/images/biblioteka/100420151102.jpg

/Files/images/biblioteka/350810264.gif

/Files/images/biblioteka/88703af16e22.gif

Международный день освобождения узников фашистских концлагерей

/Files/images/biblioteka/z-_-uVDbwfQ.jpg

11 апреля во всем мире отмечается памятная дата - Международный день освобождения узников фашистских концлагерей (International Day of Fascist Concentration Camps Prisoners Liberation). Она установлена в память об интернациональном восстании узников концлагеря Бухенвальд, произошедшем 11 апреля 1945 года. Концлагеря - это места заключения больших масс людей, помещенных туда по политическим, социальным, расовым, религиозным и иным признакам. Широкое распространение они получили в годы Второй мировой войны и были расположены, как в самой фашистской Германии, так и на оккупированных ею территориях. 22 марта 1933 года в Дахау начал действовать первый концентрационный лагерь в нацистской Германии, а в последующие годы фашисты создали огромную сеть этих лагерей, превращенных в места организованного систематического убийства миллионов людей. Всего на территории Германии и оккупированных ею стран действовало более 14 тысяч концлагерей, гетто и тюрем. По признанию самих эсэсовцев, узник, продолжительность жизни которого в лагере составляла менее года, приносил нацистам почти полторы тысячи рейхсмарок чистой прибыли. За годы Второй мировой войны через лагеря смерти прошли более 20 миллионов человек из 30 стран мира, из них 5 миллионов - граждане Советского Союза. Примерно 12 миллионов человек так и не дожили до освобождения, среди них - около 2 миллионов детей. 11 апреля 1945 года узники Бухенвальда (Buchenwald) подняли интернациональное восстание против гитлеровцев и вышли на свободу. Кажется, так давно это было. Но только не для тех, кто прошел сквозь ужасы фашистских застенков. Биографии этих людей — это настоящие уроки мужества для молодого поколения. На Нюрнбергском процессе в 1946 году международный трибунал признал, что заключение в неволю мирных граждан иностранных государств, равно как и использование в принудительном порядке их труда в интересах Германии, является не только военным преступлением. Оно было квалифицировано как преступление против человечества. И сегодня, 11 апреля, во многих странах проходят различные памятные мероприятия, встречи бывших узников, поминовение погибших, поклонение их памяти, возложение цветов к могилам и местам захоронения жертв фашизма.

В школьной библиотеке сделана подборка литературы на тему "Мы должны помнить".

/Files/images/biblioteka/liniia1078.gif

К 210 - ЛЕТИЮ ХАНСА КРИСТИАНА АНДЕРСЕНА

Сказки Андерсена читать любят и взрослые и дети. Список сказок огромен, а мы отобрали самые интересные и запоминающиеся. Читая произведения Ганса Христиана, сложно понять, как он мог так писать сказки, что каждая из них актуальна до сих пор и не сходит с уст.
К 210-летию со дня рождения Ханса Кристиана Андерсена с учащимися 3-х классов прошли громкие чтения. Школьники читали любимые истории великого сказочника.

/Files/images/biblioteka/m6343.jpg

/Files/images/biblioteka/c2cb5df2.gif

В школі пройшов Тиждень правових знань

Метою Тижня правових знань було формування правової свідомості, системи правових уявлень і переконань у школярів, прищеплення учням поваги до прав і свобод людини, забезпечення знання й виконання ними законів, підвищення рівня правової культури учнів, попередження асоціальних проявів серед неповнолітніх.

/Files/images/biblioteka/16-12-1000x1000.jpg

/Files/images/biblioteka/knigi-73.gif

/Files/images/biblioteka/news_9_19_07_12.gif

/Files/images/biblioteka/narc3.jpg

Що таке наркоманія?

В рамках Місячника боротьби з наркоманією в бібліотеці школи зроблена добірка літератури про шкідливість наркотиків.
У звичайному розумінні наркоманія - це шкідлива звичка, хвороблива пристрасть до вжитку різними засобами (ковтання, вдихання, внутрішньовенна ін'єкція) наркотичних речовин, для того щоб впасти в одурманений стан.
Такий стан можуть викликати, наприклад, наркотики - опій, морфій, героїн. Одурманення цими засобами і рахується власне наркоманією.
Подібний ефект спроможні робити і деякі лікарські препарати (заспокійливі, снотворні і збудливі), зловживання якими називається лікоманією.
Всі одурманюючі засоби - і наркотики, і фармакологічні препарати, а також різноманітні хімічні речовини, часто уживані в якості наркотиків, - є сильними отрутами, або токсинами, тому навичку до їхнього вжитку було б вірніше називати токсикоманією.
Оскільки слова «наркоманія», «наркотики» і «наркомани» широко поширені, то і ми будемо ними користуватися, чи йде промова про лікоманію або токсикоманію. Це цілком виправдано, тому що в зв'язку з дороговизною і важкодоступністю наркотиків справжні наркомани рідко зустрічаються серед нашої молоді. Частіше усього молоді люди використовують більш доступні лікарські засоби або ще частіше самі роблять кустарним засобом наркотичні препарати.
Багато тисяч років тому люди звернули увагу на те, що деякі речовини мають особливий вплив на людину - спричиняють галюцинації, заспокоєння, припиняють болісні відчуття, покращують сон, формують стан душевного комфорту, задоволення, емоційного піднесення. Вживання цих речовин найчастіше було пов'язане з релігійними містеріями.
Ейфорія та неадекватна веселість, а потім дивне заніміння після вживання зілля із різних рослин незмінне супроводжували грецькі вакханалії, релігійні свята мешканців джунглів Амазонки або верхів'я Нілу.
Якщо в минулих століттях їх використовували доволі рідко, то у XX ст. наркоманія розповсюдилася дуже широко і головним чином у великих містах.
Багато людей вважають, що наркоманія - значно більше зло, ніж алкоголізм, і тому вже краще пити, ніж вживати наркотики. Насправді ж порівнювати, що жахливіше - черга алкоголіків з руками, що трусяться, чи декілька худих наркоманів - цілком безглуздо.
Як би не здавалось дивним, але саме спроба позбавитись від тютюнової залежності призвела до першого спалаху зловживання наркотиками в Європі.
Які ж фактори впливають на початок вживання наркотиків серед молоді?
Перш за все - мода, прагнення вписатися в те оточення, ту компанію, яка важлива для молодої людини, цікава і де вживання наркотиків - норма. Можливо, молодь приваблює поширене помилкове судження, що вживання наркотиків - ознака сучасного способу життя.
Психологи вважають, що вживання наркотиків - одна із сходинок втечі від реального життя. Наступна - самогубство. Серед інших причин можна назвати такі:
- погані стосунки в родині, з близькими, з друзями;
- антисоціальна поведінка та гіперактивність дітей;
- дружба з однолітками, які вживають наркотики;
- нелюбов до школи, неуспішне навчання;
- економічні та соціальні труднощі.
До яких наслідків призводять наркотики?
Вже через 2-3 роки вживання наркотиків призведе до повного виснаження організму. Людина худне, її шкіра набуває жовтуватого відтінку, з'являється крихкість нігтів, починає випадати волосся. Вона втрачає здатність навіть до найменших фізичних і психічних навантажень. Настає передчасне старіння з ознаками слабоумства.
Повністю втрачаються попередні почуття і інтереси, єдиною турботою стає добування наркотику будь-якою ціною. Настає остаточна моральна та інтелектуальна деградація - повний розпад особистості.
Чи можна вилікувати наркоманів?
Так, але вилікувати дорослого наркомана легше, адже підліток несформований психологічно. Але це не означає, що допомогти підліткові неможливо. Йому потрібно приділяти більше уваги. Причина, через яку вилікувати дитину складніше, та ж сама, що й при алкоголізмі, - у дітей деградація протікає в 4 рази швидше, ніж у дорослих. Скажімо, людина, яка вперше спробувала наркотики після 20 років, до 30 стане невиправним наркоманом, але збережеться при цьому як особистість, а дитина, яка почала колотися в 13 років до 23 як особистість повністю деградує.
Майже у всіх містах України при звичайних поліклініках є наркологічні відділення, де надають медичну та психологічну допомогу анонімно і безкоштовно, що, безсумнівно, приваблює пацієнтів, які вирішили припинити вживати наркотики.
Давайте замислимось, діти! Ви дізналися про шкідливість, якої зазнають організм, психіка від вживання наркотиків. І подумайте про те, що чекає на вас в майбутньому, якщо ви будете курити, пити спиртне і вживати наркотичні речовини.
У важкі хвилини згадайте слова Джека Лондона: "Хмільне завжди простягає руку, коли нас спіткала невдача, коли ми підупадаємо в силі, коли й стомлені, і вказує надзвичайно легкий вихід з такого становища. Але обіцянки ці фальшиві: під впливом хмільного ми втрачаємо справжнє уявлення про цінність речей".
Якщо ви все зважили, то зробіть ще одне зусилля і вирішіть ніколи не торкатися чарки, сигарети й наркотиків.

Пам'ятайте: здоров'я, справжня радість життя і щастя не сумісні з тютюном, наркотиками і спиртними напоями.

/Files/images/biblioteka/i.jpg

/Files/images/biblioteka/c2cb5df2.gif

/Files/images/biblioteka/впті.jpg

До дня народження Великого Кобзаря

І мене в сім’ї великій,

В сім’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’янути

Незлим, тихим словом

Т. Шевченко

З метою гідного відзначення річниці від дня народження Великого Кобзаря, популяризації його творчої спадщини, утвердження духовних заповідей, виявлення творчих здібностей та обдарувань підростаючого покоління, активізації виховної та патріотичної роботи, ефективної реалізації молодіжної політики в шкільній бібліотеці зроблена добірка літератури до цієї знаменної дати.

/Files/images/razdeliteli/1702684aa0sdn0ep4.gif

Из истории праздника 8 марта

/Files/images/biblioteka/09237232ce16f5969fefc11666a4308a.gif

Этот всеми любимый праздник 8 марта восходит к традициям Древнего Рима I века до нашей эры. Считалось, что богиня Юнона, супруга великого Юпитера, была наделена большой властью и обладала огромными возможностями. У нее было много имен: Юнона-Календария, Юнона-Монета. .. Она дарила людям хорошую погоду, урожай, удачи в делах и открывала каждый месяц года. Но более всего римлянки преклонялись перед Юноной - Луцией («светлой»), покровительствующей женщинам вообще, а при родах в особенности. Она была почитаема в каждом доме, ей приносили дары при вступлении в брак и при рождении ребенка.

Самым радостным для женской половины Рима был праздник 1 Марта, посвященный этой богине и называвшийся Матронами. Тогда весь город преображался. Празднично одетые женщины шли с венками цветов в руках к храму Юноны-Луции. Они молились, приносили в дар цветы и просили у своей покровительницы счастья в семье. Это был праздник не только почтенных римлянок, но и рабынь, работу которых в этот день выполняли мужчины-рабы. Мужчины 1 Марта дарили женам, родственницам и подругам щедрые подарки, не обходили вниманием служанок и рабынь...

В современном мире день женщин отмечается 8 Марта. История этого праздника началась в XIX веке, и был он приурочен ко дню борьбы за права женщин. Именно 8 марта 1857 года в Нью-Йорке прошла манифестация работниц швейных и обувных фабрик. Тогда они требовали, чтобы им предоставили десятичасовой рабочий день, приемлемые условия для работы и равную зарплату с мужчинами. До этого женщины работали по 16 часов в сутки и получали за это сущие гроши. После 8 марта 1857 года начали появляться женские профсоюзы, и впервые женщинам было дано избирательное право. Но только в 1910 году на Международной женской конференции социалисток в Копенгагене Кларой Цеткин было предложено праздновать Всемирный женский день 8 марта. Это был своеобразный призыв к женщинам всего мира вступить в борьбу за независимость и равноправие; и они откликнулись, включившись в борьбу за право на труд, уважение своего достоинства, за мир на земле. Впервые этот праздник отметили в 1911 году, но только 19 марта, в Австрии, Дании, Германии и Швейцарии. Тогда на улицы этих стран вышло более миллиона мужчин и женщин, и манифестация прошла под лозунгом: «Избирательные права работающих — для объединения сил в борьбе за социализм». В России Международный женский день впервые праздно­вали в 1913 году в Петербурге. Его организаторы призывали добиваться экономического и политического равноправия женщин. Одно из самых мощных выступлений женщин прошло в Петрограде 7 марта 1917 года. А в 1976 году Международный женский день был официально признан ООН.

День 8 Марта стал считаться днем международной солидарности трудящихся женщин в борьбе за свои права. Об этом событии писала Александра Коллонтай, создавшая одну из первых книг о Международном женском дне.

Сегодня 8 Марта — это праздник весны и света, дань уважения к традиционной роли женщины как жены, матери, подруги.

Пусть огонек надежды
Зажжет в душе весна,
Мгновений самых нежных
Принесет сполна!
Пусть этот мир чудесный
Наполнит доброта.
И в милый праздник женский
Пусть сбудется мечта!

/Files/images/6_a/11941254.gif

/Files/images/biblioteka/6f2601bf9fd1.gif

/Files/images/biblioteka/61444841.gif

ВІДКРИВСЯ РЕПОЗИТАРІЙ НАВЧАЛЬНОГО КОНТЕНТУ/Files/images/biblioteka/55.gif

На допомогу вчителям та учням відкрився інтернет- портал, що надає доступ до електронних навчальних матеріалів: підручників за держзамовленням, конспектів уроків, презентацій, вправ, матеріалів для інтерактивної дошки.

Щоб отримати доступ до всіх функцій репозитарію, потрібно зареєструватися на його сайті. Процедура ця дуже проста і описана в покроковій інструкції. Тепер вчителі самостійно мають змогу обирати підручник для навчання. Усі охочі можуть ознайомитися з ресурсом за адресою: ua.lokando.com. Для завантаження матеріалів необхідно зареєструватися на сайті репозитарію.

/Files/images/biblioteka/c2cb5df2.gif

/Files/images/biblioteka/img4.jpg

Диво калинове, рідна наша мова

« О рідна мовонько, о мово!

В тобі від Бога кожне слово»

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи справжню людину, кожен із нас повинен передусім створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – МОВА. Люди говорять різними мовами. Їх нараховується приблизно 6 тисяч. На жаль, філологи застерігають, що у ХХІ столітті щонайменше 40% цих мов вимруть. А це страшна втрата для людства, бо кожна мова– це геніальний прояв людського духу. Дейвід Кристал, один із світових експертів з питань мов, вважає, що мовна різноманітність – це унікальна річ, і втрата кожної мови збіднює світ. Щоразу, коли втрачаємо якусь мову, ми втрачаємо унікальне бачення світу.Тож, де і коли народилася традиція святкування Міжнародного дня рідної мови? Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. Тобто, святкуємо ми цей день з присмаком гіркоти. 21 лютого 1952 року в Бангладеш влада придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеш став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.За недовгий час свого існування це свято вже стало традиційним. Це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови.Усі ми повинні пам’ятати і дбати про те багатство, яке є у кожного із нас, його ми не завжди пам’ятаємо, не завжди цінуємо, але без нього не можемо жити. І багатство це – наша рідна мова.

В шкільній бібліотеці до цього свята підготовлена тематична виставка.

Учениці 7-А класу Манаєва І. та Циганкова М. в бібліотеці.

/Files/images/biblioteka/230220151091.jpg

/Files/images/biblioteka/51.jpg

Конкурс української патріотичної поезії

Вірші про Прапор і державу, мов ланцюжок барвистий...

Поезій трепетні рядки даруєм Україні.

Віночки в нас на головах, мов Прапор – жовті й сині.

У читальному залі шкільної бібліотеки на святах і тематичних вечорах часто звучать вірші. Сьогодні проходив конкурс української патріотичної поезії «Цвіти і сяй, моя державо». Просторий читальний зал насилу вмістив усіх учасників конкурсу. Бібліотека дякує класних керівників за активну участь у підготовці конкурсантів. У конкурсі читців патріотичної поезії прийняли участь діти 2-6 класів, які підготували чудові композиції. Однак основною темою сьогоднішнього дня в усіх були наш патріотизм, наша віра у найкраще майбутнє, у мир та злагоду. Від Шевченка до сучасних авторів звучали поезії.

/Files/images/biblioteka/P2190460.JPG

Особливі слова подяки за яскраві, що запам'ятовуються номери, вдумливий вибір текстів, занурення в образ, артистизм виконання хочеться сказати Абельмазову Антону (2-Б), Чумак Олександрі (3-А клас), Ярослав Насті (6-А клас) та ін..

/Files/images/biblioteka/P2190469.JPG

/Files/images/biblioteka/P2190474.JPG

Учениці 10 класу Ковтун О. та Ігнатенко А. представляли журі і їм важко було визначитися з переможцями .

/Files/images/biblioteka/P2190480.JPG

Усі ми віримо, ні, ми впевнені, що наші маленькі, але щирі вірші внесуть свою маленьку частку у велику справу побудови нашої сильної і незалежної держави. І ми віримо, що так буде! І ми впевнені в цьому, тому що не дарма кажуть, що вуста дитини завжди говорять істину.

/Files/images/biblioteka/knigi-41.gif

Бібліотечне краєзнавство як засіб формування національної свідомості учнів.

Такою була тема науково- практичного семінару для бібліотекарів навчальних закладів, проведеного 21 лютого 2015 року на базі комунального навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа І –ІІ ступенів № 5 –дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)»

На цьому заході були присутні : зав. методичним кабінетом управління освіти Замора Л.М., методист ММК Сердюкова І.С. та всі шкільні бібліотекарі.

Бібліотечне краєзнавство – складова частина загального краєзнавства, особливості якого обумовлено специфікою бібліотечної справи. Його мета – виявити, зібрати і надати для використання всі матеріали, пов’язані за змістом з певною місцевістю, яка для її населення є рідним краєм; забезпечити бібліографічну інформацію за допомогою цікавих форм і методів популяризації краєзнавчої літератури; залучати молодь до активного пізнання рідної землі.

Матеріали з досвіду роботи на тему «Краєзнавча робота в дитячому садочку та школі» презентувала заступник директора з ВР Будьонна Т.В., вчитель англійської мови закладу Стрєльцова Л.Ю. познайомила основними напрямками формування національної свідомості учнів, дала поради для бібліотекарів вчитель математики Полторацька Ю.А.

/Files/images/biblioteka/P2180362.JPG

/Files/images/biblioteka/P2180404.JPG

В практичній частині були проведені майстер – класи з різних напрямків бібліотекарем КНВК Бережною Т.О. Зустріч виявилася корисною та повчальною для нас.

/Files/images/biblioteka/P2180379.JPG

Саме краєзнавча робота має посісти важливе місце в діяльності кожної бібліотеки з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню у молоді патріотизму, національної свідомості, високої моральності.

/Files/images/biblioteka/dekor69.gif

72 річниця визволення міста Рубіжного від німецько- фашистських загарбників

31 січня 2015 року відзначається 72 річниця визволення міста Рубіжного від фашистських загарбників. До цієї дати в шкільній бібліотеці підготовлена книжкова виставка і проведений огляд представленої з цієї теми літератури.

/Files/images/biblioteka/P1280355.JPG

/Files/images/biblioteka/liniia1078.gif

/Files/images/biblioteka/liniia1078.gif

Знову нові підручники

Учні 6-х класів знову отримали нові підручники . ( Костіков І.Ю. Біологія, Бойко В.М. Географія , Чумак Н.П. Французька мова для 6х класів з російською мовою навчання та Бех І.Д. Основи здоров'я ; Сидоренко В.К. Трудове навчання для дівчат для 6 класу з українською мовою навчання.)

/Files/images/biblioteka/P1280350.JPG

/Files/images/biblioteka/c2cb5df2.gif

ПРО ПІДРУЧНИКИ

Міністерство освіти і науки України отримує непоодинокі звернення від батьків учнів та вчителів про придбання підручників для учнів 4-х та 7-х класів на наступний навчальний рік. Нині конкурс оригінал-макетів шкільної літератури для 4 і 7 класів завершено. Таким чином, на підставі рішення червневої колегії МОН, підручники отримають гриф «Рекомендовано МОН України» та будуть внесені до переліку, що можуть друкуватись за кошти держбюджету.

У МОН повідомляють, що після завершення Конкурсу оригінал-макетів підручників для 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів матеріали та результати конкурсного відбору будуть предметом розгляду колегії Міністерства освіти і науки, що відбудеться у червні. На підставі рішення колегії будуть видані відповідні накази Міносвіти про надання підручникам грифа та про затвердження переліку підручників, що можуть друкуватися за кошти державного бюджету.

Вартість підручників залежатиме, першою чергою, від вартості паперу, поліграфічних послуг, а також їхніх накладів, що будуть уточнені після підведення результатів конкурсного відбору навчальними закладами оригінал-макетів підручників.

У відомстві нагадують, що у 2015 році забезпечення підручниками учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюватиметься згідно із законом від 28 грудня 2014 р. № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", яким встановлено, що держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками лише учням шкіл із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

Придбання підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів за кошти державного бюджету здійснюватиметься шляхом проведення відповідних тендерних процедур. Механізм забезпечення підручниками згідно із зазначеним законом України натепер розробляється.

"Також Міністерство освіти і науки України підготувало фінансові розрахунки щодо виділення з державного бюджету додаткових коштів для забезпечення учнів підручниками. Відтак, є неприпустимим та передчасним збір з батьків будь-яких коштів на придбання підручників", - наголошують у Міністерстві освіти і науки.


/Files/images/biblioteka/knigi-174.gif

/Files/images/biblioteka/0d0976c1782f5fd1425eae4bc51e3455.gif

Я - громадянин і патріот держави.

В 6- Б класі був проведений бібліотечний урок, де ми поговорили про патріотизм, оскільки він є актуальним завжди. Тема нашої розмови – «Я громадянин і патріот держави».

Епіграфом до нашого заняття став вислів Іллі Шевельова: «У кожному з нас, хочемо ми того чи ні, закладена частинка Батьківщини. Не любити Батьківщину так само неприродно, як не любити себе».

Ми – Українці! Це звучить гордо. Нам пощастило народитися на мальовничій, щедрій та багатій землі.З чого починається Батьківщина для нас? Що означає? З чим асоціюється? Напевно, з місцевістю, де народилися й росли, де минули найкращі, найщасливіші моменти життя, куди линемо у хвилини скрути. Наша маленька Батьківщина завжди з нами, у найпотаємніших куточках нашої душі, вона зігріває й підтримує нас. Ще Наполеон вважав: «Любов до Батьківщини - перше достоїнство цивілізованої людини».

/Files/images/biblioteka/P1190345.JPG

/Files/images/biblioteka/1344010826_7263.gif

День Соборності України

Україна... Золота, чарівна сторона. Земля рясно уквітчана, зеленню закосичена. Скільки ніжних поетичних слів придумали люди, щоб висловити гарячу любов до краю, де народилися й живуть!У глибину століть сягає історія нашого народу. Україна має багате й славне минуле. Вона виплекала Запорозьку Січ, славетну Києво-Могилянську академію. Україна виколисала велетнів сили і духу — таких, як Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Сірко, Григорій Сковорода, Устим Кармелюк, Юрій Дрогобич, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Михайло Грушевський... Цей перелік можна продовжити й іменами наших сучасників, які примножують славу нашої Батьківщини. Ми святкуємо річницю проголошення Соборності нашої держави.Збулося довічне прагнення нашого народу. Збулося те, за що страждали і гинули, боролися і вболівали, для чого жили і працювали мільйони синів і дочок України — впродовж років, десятиліть, століть... Те, що було провідною зорею для геніїв її духу і що було їхнім непозбутнім болем і тяжкою мукою...Воскресний день настав!.. 1 грудня 1991 року народ України підтримав акт про незалежність.

До незалежності Україна йшла довгим, тяжким і жертовним шляхом, дорого за неї заплатила. За нею — і трагічні, і героїчні сторінки історії нашого народу.

За цією темою були проведені бесіди з мультимедійною презентацією в 1-А,Б 2-Б, 3-А, 3-Б, 3-В та 4 -А класах, де діти ознайомилися з історією становлення нашої держави та зробили символічне коло єдності.

Любіть Україну, як сонце любіть,

Як вітер і трави і води.

В годину щасливу і в радості мить,

Любіть у годину негоди.


/Files/images/1b/053.JPG

/Files/images/2014-2015_uch_g/4-a/2015-01-22 13.04.26.jpg

/Files/images/1b/049.JPG

/Files/images/1b/046.JPG

/Files/images/biblioteka/a54cc2b0868b.png

Путешествие в мир загадок

Во 2 -А классе прошел библиотечный урок "Путешествие в мир загадок".

Мы с ребятами "погрузились" в сказочную кают компанию, где герои загадок спрятались и наблюдали за нами. Очень интересно было нам вместе их искать. Ребята очень хорошо справились с загадками и ребусами. "Думать хорошо, а отгадывать и того лучше"- говорит пословица.

/Files/images/biblioteka/P1160344.JPG

/Files/images/biblioteka/94432.gif

/Files/images/biblioteka/h1116.gif/Files/images/biblioteka/h1113.gif/Files/images/biblioteka/h1119.gif/Files/images/biblioteka/h1113.gif/Files/images/biblioteka/h1110.gif /Files/images/biblioteka/h1116.gif

/Files/images/biblioteka/16e638b73725.gif

Добрые дела не остаются незамеченными

Очередной год неумолимо приближается к своему финалу. Он был сложным, но наш школьный коллектив преодолевает все преграды. Очень приятно работать в коллективе, в котором чувствуешь локоть коллеги. Желаю, чтобы в новом году мы стали еще лучше, еще ближе, и совместный труд приносил нам радость.

Как обычно, всем хочется надеяться, что новый 2015 год будет радостнее, светлее и насыщеннее предыдущего.

Хочу выразить благодарность учителям и детям за поддержку и активное участие в конкурсах и мероприятиях в школьной библиотеке .

Новый год очень близок, коллеги,

Все мы празднику этому рады.

Все мы разные, но, безусловно,

Вместе мы неспроста в коллективе,

Ибо лишь общий труд есть основа

Для успеха, и в перспективе

Много разных затей и событий,

Много добрых больших начинаний,

Проб, ошибок, огромных открытий,

Мелкой грусти и смелых дерзаний…

Поздравляю, друзья, с Новым годом!

Надеюсь, что и в будущем, Вы будете принимать активное участие как в конкурсах, так и в жизни школьной библиотеки! Желаю всем удачи! С Новым годом!

/Files/images/biblioteka/DSCN7889.JPG

/Files/images/biblioteka/IMG_2073.JPG

/Files/images/biblioteka/IMG2198.jpg

/Files/images/biblioteka/DSCN7893.JPG

/Files/images/biblioteka/DSCN7894.JPG

/Files/images/biblioteka/PB120191.JPG

/Files/images/biblioteka/snowman04.gif

/Files/images/biblioteka/799f2c7487e1.gif

/Files/images/biblioteka/AE86100C-9298-4081-90D1-98C3A30F5D1F_cheerleader6-1.gif/Files/images/biblioteka/AE86100C-9298-4081-90D1-98C3A30F5D1F_cheerleader6-1.gif

Удивительные факты о человеке

Сегодня в 3-В классе прошел библиотечный урок "Удивительные факты из человеческой жизни". Ребята познакомились с невероятными фактами из жизни человека, которые вызвали удивление и даже страх. Есть люди не похожие на других. Мы поговорили о феноменах и аномалиях человеческой природы с древности и до наших дней.

/Files/images/biblioteka/bd695f3deb98d7ca476558fa5a65f726.gif

Міський науково - практичний семінар

17 грудня в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №9 відбувся науково-практичний семінар для бібліотекарів навчальних закладів міста за темою "Формування мотивації до читання як засіб розвитку творчої особистості учнів". Були присутні всі шкільні бібліотекарі на чолі з завідуючою ММК управління освіти Рубіжанської міської ради Заморою Л.М. Семінар був корисним і цікавим.

/Files/images/biblioteka/PC170251.JPG

/Files/images/biblioteka/PC170254.JPG/Files/images/biblioteka/PC170253.JPG

/Files/images/biblioteka/PC170257.JPG

/Files/images/2014-2015_uch_g/4-b/razdelitel23.gif

Сергей Жадан и "Последняя баррикада" отправляется на Восток

Писатель и общественный деятель Сергей Жадан вместе с художественным объединением «Последняя баррикада» (руководитель Олесь Доний) 15 декабря находились с выступлениями в Рубежном. Также в мероприятиях принимали участие поэты Люба Якимчук, Елена Герасимьюк и др..

/Files/images/biblioteka/PC150239.JPG

«Последняя баррикада» всегда активно участвовала в культурной жизни на Востоке страны, так и сегодня баррикадовцы считают необходимым поддержать своих сограждан.

/Files/images/biblioteka/1452443-a1269c4f037e7d6a35ebd8b437d5f4af.gif

В гості до малят

Учні нашої школи разом з вчителем французької мови Масленніковою О.В. та завідуючою шкільною бібліотекою Чередниченко О.Г. відвідали дитячий садочок "Русалонька", де школярі показали казку "Ріпка", розіграли різні сценки на французькій мові, танцювали, співали.

Масленикова О.В. познайомила з роботою гуртка французької мови «Спілкуємося французькою». Її вихованці з великим задоволенням розіграли перед глядачами казку «Теремок», співали французькі народні пісні, декламували вірші. Навчили діточок азам речового етикету іноземної мови. Діти весело провели час.

/Files/images/biblioteka/IMG_6351.jpg

/Files/images/biblioteka/IMG_6401.jpg

/Files/images/biblioteka/IMG_6317.jpg

/Files/images/biblioteka/1344010826_7263.gif

ДЕНЬ ПРАВ ЧЕЛОВЕКА

В школьной библиотеке обновлены стенды ко Дню прав человека "Права дитини", "Ти маєш право".

День прав человека – это международный и национальный праздник, установленный Резолюцией Генеральной Ассамблеи ООН от 10 декабря 1948 года.

/Files/images/biblioteka/risunok2_364x480.jpg/Files/images/biblioteka/c2cb5df2.gif

Знову нові підручники

Сьогодні, 10 грудня 2014 року, до нашої шкільної бібліотеки надійшли нові підручники для 6-х та 3-х класів. Велике прохання до школярів - берегти їх.

/Files/images/biblioteka/DSCN7881.JPG

/Files/images/biblioteka/DSCN7883.JPG

/Files/images/biblioteka/49.gif

Зустріч з письменницею Світланою Талан

5 грудня в актовій залі нашої школи відбулась зустріч освітян міста з українською письменницею Світланою Талан.
На зустріч зібралися вчителі української і російської філології та історії, бібліотекарі, а також прихильники сучасної української прози. Відкрила захід Бутенко Олена Олексіївна, спеціаліст І категорії управління освіти. Вона представила присутнім молоду, але вже досить відому українську письменницю, нашу землячку, сєвєродончанку Світлану Талан, переможницю Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова» у 2011 році в номінації «Романи», і надала слово самій письменниці.

Світлана Талан розповіла слухачам про свій шлях у сучасну українську літературу і презентувала романи, які вже вийшли в світ: «Пробачте…якщо зможете» (2011 року видання), «Коли ти поруч», «Не вурдалаки», «Без минулого» (2012 року видання), «Мої любі зрадники» і «Розколоте небо» (видання 2013 року).

«Я пишу щодня, - сказала письменниця наприкінці зустрічі. – Писати для мене означає жити і дихати. Частіше за все я сідаю писати після роботи, втомлена, іноді це буває вже пізно ввечері. Та тільки я беруся за перо, втома кудись зникає. З кожною своєю героїнею я проживаю ціле життя – її життя. Я віддаю їй часточку своєї душі, свого серця, але від того сама стаю багатшою. І якщо та частка доброти, милосердя і любові, якими я наділяю своїх героїнь, зроблять цей жорстокий світ хоча б трішечки добрішим, я відчуватиму себе по-справжньому щасливою письменницею і людиною».

/Files/images/biblioteka/sn850255.jpg

/Files/images/biblioteka/sn850257.jpg

/Files/images/biblioteka/88703af16e22.gif

Ми прагнемо до нових знань!

Скільки цікавого відкриває дитині Країна Знань! Шкільна бібліотека завжди відкрита для тих, хто цікавиться навколишнім світом, сучасними досягненнями та старовинною культурою.

Учні 3-В класу - не вийняток. В класі завжди є цікава книга, енциклопедія, журнал, які можна переглянути у вільну хвилину, але в бібліотеці більше цікавинок.

Діти добре знають "Хто багато читає - той багато знає!"

/Files/images/2014-2015_uch_g/3-v/DSC_1197.JPG

/Files/images/2014-2015_uch_g/3-v/DSC_1202.JPG

/Files/images/2014-2015_uch_g/3-v/DSC_1200.JPG


/Files/images/2014-2015_uch_g/7114.gif

Всемирный день борьбы со СПИДом

1 декабря -Всемирный день борьбы со СПИДом. В нашей библиотеке прошел обзор литературы, представленной на выставке "Девченкам и мальчишкам о беде по имени СПИД"....

/Files/images/biblioteka/PC040237.JPG

/Files/images/biblioteka/3cf24f621c75.jpg

/Files/images/0d2098b624fa31279c09429fddb05cb7.gif

Міський науково - практичний семінар

26 листопада в нашій школі відбувся міський науково- практичний семінар «Формування міжкультурно- орієнтованої особистості шляхом використання інноваційних технологій» для заступників директорів шкіл з навчально- виховної роботи.

Шкільна бібліотека підготувала книжкові виставки "Методична скарбничка експериментальної роботи".

/Files/images/biblioteka/_MG_1131.JPG

/Files/images/biblioteka/_MG_1103.JPG

/Files/images/biblioteka/20141126_084705.jpg

/Files/images/biblioteka/c2cb5df2.gif

День гідності та свободи.

21 листопада цього року в Україні відзначається нова дата державного значення – День гідності та свободи.

У листопаді 2014-го минає рік перших протестів, які отримали назву «Євромайдан». Нагадаємо, студенти, громадські діячі вийшли на Майдан напередодні саміту у Вільнюсі, де мали б розглядати підписання асоціації з ЄС. Поштовхом до цього процесу стали заяви Уряду про призупинення підготовки до підписання угоди про Асоціацію з Європейським Союзом. А саміт у Вільнюсі завершився без підписання угоди.

Тоді все почалося з мирних протестів – студенти вийшли на вулицю, а вже у грудні все стало набагато серйозніше. Спершу силовики розігнали студентів. Це викликало не згортання акції, а навпаки – посилило спротив. Тоді на вулиці міст України вийшли всі, кого обурило побиття студентів. Майдан Незалежності в Києві перетворився у наметове містечко. А вже у січні 2014-го там пролилася перша кров. І знову українці не злякалися, не пішли в домівки. Євромайдан став ще більшим...

Київ живе своїм життям, а Майдан – своїм. Це місце стало місцем паломництва мільйонів людей, які не забули, чому вони вийшли на Майдан, і чого варта свобода. Чоловіки зі сльозами на очах приїздять з усіх куточків країни, аби провідати місце, де «впало небо» на їх побратимів. Адже так і з’явився в країні пантеон сучасних Героїв – Небесна Сотня. А потім до них доєдналися й ті, хто вже зі зброєю в руках боронив суверенітет та незалежність своєї країни в неоголошеній війні проти агресора.

Власне, що втратила Україна, а що здобула за цей рік – оцінюватимуть історики. Та у будь-якому разі, зміни (на гірше чи на краще) відбулися. Які ж висновки зробили з цього українці – особиста справа кожного.

/Files/images/biblioteka/c2cb5df2.gif

День пам'яті голодомору.

До цієї сумної події в шкільній бібліотеці підготовлена книжкова виставка та презентація, з якої можно дізнатися про ті важкі роки. Голодомор 1932-1933 рр. - одна з найстрахітливіших сторінок у новітній історії українського народу. Роки державної незалежності України стали часом складного усвідомлення причин перебігу та наслідків національної катастрофи українців. 28 листопада 2006 року Верхвна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.

Сколихнулась Україна від скорботи і жалю. Припустилися від чорного болю жолобних стрічок Державні прапори. Запізнілими дзвонами шукаємо мільйони українських душ, щоби вписати їх в історію Пам'яті.

/Files/images/biblioteka/DSCN7746.JPG

/Files/images/biblioteka/75324.gif

/Files/images/Mohnblumen mit Schmetterlingen.gif

Планета толерантності.

В шкільній бібліотеці учні 6- А та 3-А класів переглянули презентацію "Планета толерантності". Познайомилися з поняттям «толерантність», основними рисами толерантності, та сформували правильне уявлення щодо толерантної поведінки. Навчилися виховувати почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій і культури різних народів; виховувати інтернаціоналізм, комунікативну культуру спілкуванні та взаєморозуміння для формування толерантного ставлення між однокласниками.

/Files/images/2014-2015_uch_g/3a_kl_14-15g/Фото0196.jpg

/Files/images/biblioteka/Планета толерантності.jpg

/Files/images/biblioteka/bar_3.gif

Мандрівка в країну писемності.

Зараз набуває ще більшої актуальності значення мови, це робиться для того, щоб привернути увагу до історії української книги і до її сучасних проблем.

До Дня української писемності та мови в актовій залі школи було проведено ряд заходів для учнів 1-4 класів, які прослухали розповідь завідуючої бібліотекою про це державне свято, а також переглянули мультик "Українська абетка", презентацію про виникнення писемності. Також у читальній залі бібліотеки підготовлена книжкова виставка з цієї тематики і презентація, яку можно переглянути.

/Files/images/2014-2015_uch_g/4-a/IMG_1806.JPG

/Files/images/2014-2015_uch_g/4-a/IMG_1807.JPG

/Files/images/2014-2015_uch_g/4-a/IMG_1808.JPG/Files/images/biblioteka/WP_20141113_08_28_01_Pro.jpg

/Files/images/biblioteka/IMG2198.jpg/Files/images/biblioteka/PB140099.JPG

Мова у житті кожної людини це не просто спосіб спілкування, а ще й здатність мислити і виражати свої думки, аналізувати події, які відбуваються в житті. Мовою ми пояснюємо всі явища – фізичні, духовні, соціальні, які відбуваються на землі і за її межами.

Корені українського слова проросли з найдавніших діалектів праслов'янських племен, рясними пагонами розвинулися в часи Давньоруської держави. Древнє слово квітами-перлами розцвітало у найдавніших пам'ятках культури Київської Русі, у полемічних творах, у красному письменстві різних часів.

З часу винайдення писемності фактично почався період документальної історії людства, тому стало можливим не тільки передавати мовну інформацію на відстані, але й закріпити її в часі.

Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінець роду українського, що сягає сивої давнини. І негоже, просто соромно бути поганими нащадками у таких великих і славних батьків.

Людині визначено Богом місце народження, країна, небо ; вона не може нічого того поміняти, як не може поміняти саму себе. А якщо щось із того призначеного їй, поміняє, то не на краще, бо чуже ніколи не буває кращим. І куди б ти не пішов - твоя Батьківщина, земля твоя, твоя мова, твій народ завжди будуть з тобою.

/Files/images/biblioteka/c2cb5df2.gif

Цветы в литературе.

Сегодня в 6-Б классе прошел открытый урок русской литературы на тему: "Цветы в литературе". Этот замечательный урок провела учитель Костяникова Т.И.., выставку литературы подготовила заведующая библиотекой Чередниченко О.Г.. Все присутствующие были погружены в завороженную атмосферу урока, узнали много интересного.

Разговор о цветах в литературе... С древнейших времён цветы занимают особое место в творчестве поэтов и писателей всего мира. В одной библейской легенде упоминается, например, о лилии выросшей из слёз Евы, изгнанной из рая. В древнерусском сказании о новгородском купце Садко, говорится об отвергнутой им морской царевне, из слёз которой появились ландыши. А один из греческих мифов повествует о юноше Нарциссе и цветке названным его именем.

Не только древние, но и авторы более поздних эпох, так или иначе, затрагивали эту тему в своих произведениях. Особую роль в её развитии играют русские писатели и поэты, считающиеся непревзойденными общепризнанными мастерами описания природы.

Цветы вдохновляли художников, поэтов, архитекторов, композиторов на создание великих произведений. Известно, что сирень вдохновила Чайковского на создание редкого по красоте балета-сказки "Спящая красавица". Стали популярными прекрасный "Вальс цветов" из балета Чайковского "Щелкунчик" и вальс "Орхидея" В. Андреева. К цветам в своем творчестве обращаются и многие современные композиторы.

И. Гёте - большой любитель фиалок. По преданию, каждый шаг писателя И. Гёте был отмечен фиалками. Он не выходил из дому, не насыпав в карман сюртука семян фиалок. Шел и высеивал их на дорожках. В окрестностях Веймара, где он жил, дорожки фиалок превратились в сплошные цветочные ковры. Немецкие садовники вывели несколько новых сортов фиалки, назвав их именами персонажей произведений писателя: черный сорт получил имя "Доктор Фауст", ярко-красный - "Мефистофель", нежно-голубой - Маргарита.

Фиалка была любимым цветком великой русской актрисы М.Н.Ермоловой. Горячо любил и воспевал фиалки А.А.Блок. И.С.Тургенев любил преподносить своим друзьям фиалки и был весьма благодарен, когда они ему отвечали тем же.

Известно также, что нарцисс был любимым цветком писателя И. С. Тургенева, доказательство чего находим в оставшемся после его смерти альбоме, куда он имел обыкновение, шутки ради, записывать все то, что ему особенно нравилось. Записи он делал неоднократно, и в одной из них за 1867 год на вопрос: "Какой из цветков ему больше всего нравится?" - ответил: "Нарцисс".

"Когда вы будете в Спасском,- писал И.С.Тургенев в 1882 году своим друзьям Полонским из французского Буживаля, понимая, что болен смертельно,- поклонитесь от меня дому, саду, моему молодому дубу, родине поклонитесь, которую я, вероятно, никогда не увижу". И просил прислать "сиреневый цветок". Полонские выполнили эту просьбу.

В описании цветов, не отстают от поэтов и прозаики. Один из них, незаслуженно забытый в настоящее время, Валентин Катаев. Как не вспомнить его по детски наивную волшебную историю "Цветик-Семицветик"? Добрую и озорную сказку, воспитывавшую у многих поколений чувства сострадания и милосердия.

В сказке С. Маршака "12 месяцев" злая мачеха послала падчерицу в самый разгар лютых январских морозов в дремучий лес за весенними цветами. Девочка случайно встретила у лесного костра братьев-месяцев, среди которых был и добрый молодец Март. Он и одарил сиротку своими любимыми цветами - подснежниками.

А кто не помнит русскую народную сказку "Аленький цветочек", рассказанную в детстве ключницей Пелагеей Сергею Аксакову и записанную им в 1885 году? Сколько волшебных минут было прожито с этой сказкой каждым из нас. В переживаниях за честную, добрую и верную своему слову дочку младшенькую, и осуждении жадных и корыстных дочерей старших, доброго, но такого недальновидного купца. И с какой детской наивностью радовались мы счастливой, волшебной и неожиданной развязке...

/Files/images/biblioteka/PB120175.JPG

/Files/images/biblioteka/PB120165.JPG

/Files/images/biblioteka/PB120171.JPG

/Files/images/biblioteka/a96087a6972b.gif

День української писемності та мови.

Відберіть у народу все –

і він усе може повернути;

але відберіть мову – і він ніколи

вже більше не створить її;

вимерла мова в устах народу –

вимер і народ.

Це свято одне з наймолодших державних свят, яке було встановлено 1997 року Президентом України Леонідом Кучмою. В указі було зазначено: ,,Установити в Україні День української писемності і мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця”.

Мова – це одне з багатьох чудес світу. Вона є тим цінним надбанням нашого буття, тією скарбницею важливих знань, що визначає нашу ментальність. Наша мова втілює в собі український характер, нашу пам’ять, історію та душевну міць, наші звичаї і традиції, розум і багатющий досвід поколінь, ніжну красу і силу людської душі.

Тернистим і надзвичайно складним був шлях української мови. Впродовж кількох століть український народ привчали до думки про її ,,вторинність”, ретельно приховуючи від українців величезний масив української писемності, історії та культури. Але незважаючи ні на що українське слово живе і нині.

В шкільній бібліотеці до цього свята підготовлена книжкова виставка, яку вже переглянули учні школи.

В актовій залі пройшло це свято і для молодших школярів. Вони перглянули презентацію з виникнення писемності та мультик.

/Files/images/biblioteka/PB120185.JPG

/Files/images/biblioteka/PB130205.JPG

/Files/images/biblioteka/PB130200.JPG

/Files/images/biblioteka/knigi-122.gif

/Files/images/2014-2015_uch_g/3284181ykfbijk6cr.gif

Знову нові підручники

Держава витрачає багато коштів для того, щоб ми могли навчатися за новими підручниками. Тому у мене є велике прохання до всіх школярів - бережіть підручники, щоб ними змогли потім користуватися молодші школярі.

Учні з-х та 6-х класів знову отримали нові підручники. Для 3-го класу з російською мовою навчання - Н.М. Бібік Я у світі , 6-ті класи - І.Ю. Костіков Біологія; Рудяков О.М. Російська мова; О.І. Пометун Всесвітня історія. Історія України; В.М. Бойко Географія; Б.М. Терщук Трудове навчання (для хлопців); І.Д. Бех Основи здоров'я.

/Files/images/biblioteka/PB120164.JPG

/Files/images/biblioteka/16.03.11.05.16.02.jpg

/Files/images/biblioteka/d2cY5.gif

" Знай права. Виконуй обов'язки!"

Важливу роль відіграє бібліотека у закріпленні, розширенні й поглибленні здобутих на уроках знань, перетворення їх в особисті переконання дітей, в основу їх правосвідомості. Дитяча книгозбірня покликана не лише допомогти дітям в опануванні правничих та пов’язаних з правовими питаннями дисциплін, а й збирати та надавати максимально повну і об’єктивну інформацію про обстановку в своєму мікрорайоні, місті, в аспектах, що стосуються безпеки та поведінки дітей. Правовиховна діяльність бібліотеки базується на диференційованому підході, комплексності популяризації правової літератури та різноманітності її форм, виваженому поєднанні наочної популяризації книг та ідей і творчих акцій з правової тематики. Зараз в бібліотеці працює виставка з правової тематики, тому запрошую учнів відвідати її.

/Files/images/biblioteka/PB120176.JPG

/Files/images/2014-2015_uch_g/3-v/DSC_1220.JPG

/Files/images/biblioteka/04250415.gif/Files/images/biblioteka/IMG2031.jpg

/Files/images/biblioteka/bd695f3deb98d7ca476558fa5a65f726.gif

День визволення України від фашистських загарбників

Учні 8-А класу разом з завідуючою шкільною бібліотекою відвідали міський музей, де переглянули підготовлену виставку до цього свята.

Минуло вже 70 років з тих героїчних часів, коли наші воїни визволили українську землю від фашистських загарбників. Історія людства ще не знала такого кривавого та жорсткого режиму, як фашизм.

Ми пишаємося нашими ветеранами, їх подвигами заради нас і життя на рідній землі.

/Files/images/biblioteka/PA220149.JPG

/Files/images/biblioteka/PA220157.JPG/Files/images/biblioteka/241314432_big.jpg

/Files/images/biblioteka/0d0976c1782f5fd1425eae4bc51e3455.gif

Акція "Подаруй бібліотеці книгу"

В рамках місячника шкільних бібліотек в школі проведена акція "Подаруй бібліотеці книгу", в якій прийняли участь учні 3-В класу. Шкільна бібліотека поповнилася дитячими книжечками.

/Files/images/biblioteka/0e8eb3670168.gif

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

В шкільній бібліотеці підібрана виставка методичної літератури для засідань творчих груп, які працюють в школі.

/Files/images/biblioteka/IMG_0814.JPG

/Files/images/biblioteka/ed31940f27ac5f89716fdc4fc8da73b6.gif

ПІДРУЧНИКИ

ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА ЗНОВУ ПОПОВНИЛАСЯ НОВИМИ ПІДРУЧНИКАМИ ДЛЯ 6-Х КЛАСІВ. УЧНІ ОДЕРЖАЛИ НОВІ КНИЖКИ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ, ЛІТЕРАТУРИ (ІНТЕГРОВАНИЙ КУРС), СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ.

/Files/images/razdeliteli/cisafisha_136437022715.jpg

/Files/images/6_a/fgdgdfg.jpg

Конкурс творів

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек серед учнів старшої школи був проведений конкурс творів "Диво, ім"я якому - книга" . В цьому конкурсі перемогла учениця 6- А класу - Мік Анастасія. (Кл. керівник Гребенюк Л.М.). Висловлюю подяку всім учням, які приймали участь у цьому заході.

/Files/images/biblioteka/PB120191.JPG

/Files/images/6_a/кауеук.jpg

/Files/images/razdeliteli/125.gif

"УКРАЇНА - ВЕЛИКА РОДИНА"

Протягом жовтня учні 1- 4 класів ознайомилися зі своїми національними коренями і склали "Віночок дружби народів України". А 23 жовтня на урочистій лінійці всі класи презентували свій віночок. На святкову лінійку шкільний бібліотекар підготувала книжкову виставку з цієї тематики.

/Files/images/2014-2015_uch_g/ksperiment/DSC_0965.JPG

/Files/images/biblioteka/WP_20141023_08_54_35_Pro.jpg

/Files/images/biblioteka/DSC_0887.JPG

/Files/images/biblioteka/DSC_0930.JPG

/Files/images/biblioteka/88.gif

ІСТОРІЯ РІДНОГО КРАЮ

22 жовтня учні 8-А класу разом з завідуючою бібліотекою Чередниченко О.Г. відвідали міський музей. Найбільше ми зацікавилися предметами побуту, які використовувалися в давнину, старовинними музичними інструментами, знаряддями праці. Глиняний посуд представлений в музеї зберігся з минулих століть. Ця екскурсія дала нам можливість більше довідатися про історію рідного краю, побачити цікаві експонати.

/Files/images/biblioteka/PA220135.JPG/Files/images/biblioteka/PA220138.JPG/Files/images/biblioteka/PA220146.JPG

/Files/images/biblioteka/25.gif

НОВІ ПІДРУЧНИКИ

Наша шкільна бібліотека нещодавно поповнилася новими підручниками для учнів 6-х класів. (Морзе Н.В. Інформатика; Тарасенкова Н.А. Математика; Коваленко І.Т. Українська література; Калініченко О.В. Образотворче мистецтво; Масол Л.М. Музичне мистецтво; Ворон А.А. Українська мова).Всі підручники роздані учням 6-х класів. Це ще не всі підручники, які потрібні для цих класів, але найближчим часом ми одержимо й інші.

/Files/images/biblioteka/allfons.ru-13847.jpg

/Files/images/biblioteka/4ea914b7737e.gif

"КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ"

Є щось святе в словах: мій рідний край,

Для мене – це матусі пісня ніжна.

І рідний сад, від квіту білосніжний,

І той калиновий у тихім лузі гай.

Ліна Костенко

17 жовтня 2014 р. в святково прикрашеній вишитими рушниками залі зібралися поважні гості: радник губернатора Луганської області Денищенко Д.В. , методисти управління освіти Рубіжанської міської ради Сердюкова І.С. і Левицька Л.С., поет та композитор Кірічек В.А. і учні школи.

Почалося свято «Привітальним танком» дівчат в українських костюмах.

/Files/images/biblioteka/DSC_0800.JPG/Files/images/biblioteka/Ф1.JPG

«Кажуть: козацькому роду нема переводу. І дійсно, після кількох століть гноблення та викорінення козацького духу, сьогодні козацтво в Україні відроджується, міцніє та прогресує. І наш край гідно шанує честь та славу своїх дідів та прадідів. Сучасні козаки не словами, а реальними ділами відроджують козацьку славу» - з такими словами звернувся до глядачів директор школи Ошнек О.А.

/Files/images/biblioteka/DSC_0761.JPG

З зацікавленістю присутні переглянули фільм «Історія виникнення козацтва». Глядачі ніби заново відкрили для себе історію України. Але ще багато її сторінок залишаються невисвітленими. Після здобуття незалежності України до нас поступово повертається забута козацька спадщина. До присутніх звернулися радник губернатора Луганської області Денищенко Д.В., а також методист управління освіти Рубіжанської міської ради Левицька Л.С..

/Files/images/biblioteka/DSC_0793.JPG

/Files/images/biblioteka/DSC_0772.JPG

Цікаво пройшло в нашій школі свято «Козацькому роду нема переводу». Діти виконували козацькі пісні.

/Files/images/biblioteka/DSC_0764.JPG

/Files/images/biblioteka/DSC_0775.JPG

А український танок у виконанні учнів 6-А класу (кл.керівник Гребенюк Л.М.) визвав бурхливі оплески всіх присутніх в залі.

/Files/images/biblioteka/DSC_0783.JPG

Для глядачів свої пісні виконував поет та композитор Кірічек В.А.

/Files/images/biblioteka/DSC_0769.JPG

«На рушникові хліб святий, Любов на рушникові.

Наш щедрий край, багатий край, А в нім робочі люди.

Хай буде сіль і коровай, Тепло в родинах буде!»

/Files/images/biblioteka/DSC_0802.JPG

Свято підготували завідуюча шкільною бібліотекою Чередниченко О.Г. та педагог- організатор Кашуба І.Л. в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

/Files/images/biblioteka/DSC_0818.JPG

За активну участь у підготовці до свята висловлюємо слова вдячності всім учасникам,а також ведучим Рай Катерині (10 кл.), Анічкіну Іллі (9-а кл.), режисерам Смокіній Діані і Ігнатенко Ані (10кл.). Класним керівникам: 6-Акл. - Гребенюк Л.М.; 7-Б кл. ;Дубовик І.Г.; 9-А кл. Ефімцеву В.М.;10 кл. Овчаренко В.І..

/Files/images/biblioteka/65a97699f132.gif

/Files/images/biblioteka/DSC_0810.JPG

Ми збудуємо сильну, незалежну державу тільки тоді, коли будемо знати героїчну історію свого народу, шанувати та відроджувати народні звичаї та традиції, будемо гідними нащадками славного козацтва.

/Files/images/biblioteka/c2cb5df2.gif

Конкурс читців "Барвистий жовтень"

…Подивись, на видноколі
Мов змінилися ліси.
Хто це їх у жовтий колір
Так барвисто прикрасив ?..
А маляр цей –
Місяць жовтень. –
У відерцях чарівних
Жовту фарбу перебовтав
І розбризкує по них…

15 жовтня 2014 р.в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек завідуючою шкільною бібліотекою Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 Чередниченко О. Г. був проведений конкурс читців «Багряний жовтень».

На конкурс був запрошений поважний гість Петрушенко Володимир Дмитрович - автор багатьох поетичних збірок, керівник літературної студії м. Рубіжного. Він розповів, що в цьому році став переможцем Міжнародного літературного конкурсу – фестивалю «Слав ’янські традиції- 2014 », прочитав свої вірші та побажав перемоги учасникам конкурсу.

Осінь мальовнича пора року. Вона радує нас своїми барвами. Коли видаються ясні і тихі дні, в душі кожного, хто зустрічається з природою, поселяється спокій і тиха радість. Ми будемо милуватися чудовими картинами осінньої природи, вчитися бачити прекрасне у всьому, що оточує нас, слухати вірші, які були підготовлені до цього свята.

У конкурсі взяли участь учні 2–11 класів. Вони декламували вірші ,читали прозу українських письменників про красу та щедрі дари осені, бережливе ставлення до природи.

Читці були чудово підготовлені, тому членам жюрі Смокіній Діані (10кл.) та Ігнатенко Ані (10кл.) було складно визначити переможців.

Переможцями стали: Чернишов І. (4А кл.), Анічкін І. (10 кл.)- І місце; ІІ місце - Середа С. (3В кл.), Ярослав Н. (6-А кл.);

ІІІ місце- Трифонова В. (2В кл.), Фетисова А. (10 кл.)

Дякуємо всім за участь у конкурсі і бажаємо успіхів у навчанні.

/Files/images/biblioteka/ф1.JPG

/Files/images/biblioteka/ф2.JPG

/Files/images/biblioteka/ф3.JPG

/Files/images/biblioteka/ф5.JPG

/Files/images/biblioteka/ф6.JPG

/Files/images/biblioteka/ф7.JPG

/Files/images/biblioteka/ф8.JPG

/Files/images/razdeliteli/osennie/осень (4).png

"Ми знаємо свої права"

В рамках Тижня правового виховання в шкільній бібліотеці проведений бібліотечний урок для учнів 3-А класу. Діти закріпили свої знання стосовно прав та обов"язків школярів та подивилися нарізку з мультиків по правовому вихованню. Найперше завдання правового виховання — озброєння учнів знаннями законів, підвищення їх юридичної обізнаності, систематичне інформування їх про актуальні питання права. Правові знання є тим підґрунтям, на якому формується правова свідомість. Вони допомагають учням співвідносити свої вчинки і поведінку своїх товаришів не лише із загальновідомими моральними нормами, а й з вимогами законів, коригувати свою поведінку, змінювати її у правильному напрямі.

/Files/images/biblioteka/IMG_2316.JPG

/Files/images/488688947.jpg

/Files/images/biblioteka/c2cb5df2.gif

"Библиотека"

"Наши дорогие малыши научились отлично читать. А это очень важное событие в жизни каждого ученика. Теперь они могут прийти в школьную библиотеку и взять любую понравившуюся книгу"- именно такими словами встречает школьников библиотекарь на самой первой встрече - знакомство с библиотекой.

Для того чтобы книги как можно дольше жили и чтобы их могли прочитать как можно больше ребят, их нужно любить и обращаться с ними очень бережено.
Для этого мы напомнили о существующих определенных правилах пользования книгой.

Теперь наши новые читатели знают – выставка в школьной библиотеке расскажет об интересных и важных событиях, например, об олимпиаде или о новинках библиотеки.

У ребят возникал вопрос: «Как же в таком количестве можно найти нужную книгу?» Оказывается просто - каждая книга имеет своё место, можно сказать свою «квартиру». Все книги в библиотеке расставлены по алфавиту.

Теперь наши дорогие второклассники являются полноправными читателями нашей школьной библиотеки.

Каждый их них получил возможность взять книги и журналы домой, чтобы прочесть их на досуге. С нетерпением ждем снова наших дорогих читателей!

/Files/images/biblioteka/PA090053.JPG

/Files/images/biblioteka/PA090063.JPG

/Files/images/biblioteka/PA090075.JPG

/Files/images/0d2098b624fa31279c09429fddb05cb7.gif

"БИБЛИОТЕКИ МИРА"

В рамках Всеукраинского месячника школьных библиотек в школьной библиотеке побывали учащиеся 3-А класса и прослушали рассказ о библиотеках мира. Человек издавна начал задумываться о сохранении накопленных знаний, об их сбережении и воспроизведении. Сначала все знания сохраняли на папирусах, свитках, табличках. Но сведения эти были разбросаны по всему миру, не были систематизированы и поэтому были почти бесполезны. Первая по-настоящему известная библиотека в мире - это храм в Ниппуре. Из легенд о Древнем мире мы узнаём о библиотеках в Греции, Египте и Риме. Сегодня в каждой стране имеется своя Государственная Национальная Библиотека, в каждом, даже маленьком, городке обязательно есть местная библиотека. Как и в древности, сейчас существуют великие библиотеки мира, которыми по праву можно гордиться. В таких национальных хранилищах сосредоточено огромное количество уникальных книг, газет и журналов. Региональные библиотеки почти так же важны для государства, как и национальные, хотя и немного уступают «главным» по количеству собранных изданий.

Наша библиотека также является маленькой частичкой этих храмов науки. Учащиеся 3-А класса заочно "побывали" в разных библиотеках мира и были поражены их красотой и архитектурой. Узнали много интересного и поняли, что сегодня, в век высоких технологий и интернета, многие люди, тем не менее, продолжают ходить в библиотеки.

Учащиеся увидели, что в мире существует огромное количество библиотек, и, независимо от уровня развития цивилизации, всегда есть люди, которые не мыслят свою жизнь без настоящей книги.

/Files/images/biblioteka/IMG_2316.JPG

/Files/images/razdeliteli/57bb953fc87d.gif

"Золота українська класика"

З 1 жовтня розпочався Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під лозунгом "Шкільна бібліотека - стратегічний партнер освіти". В шкільній бібліотеці відкрилась виставка з популяризації української літератури "Золота українська класика". Запрошуємо ознайомитись з книгами.

/Files/images/biblioteka/razdeliteli_055.gif

Загальноукраїнська акція до Всеукраїнського дня бібліотек - 2014

/Files/images/biblioteka/ииии.jpg

30 вересня 2014 року відзначається Всеукраїнський день бібліотек у форматі, що надає святу дійсно всеукраїнського масштабу, сприяє перетворенню Дня бібліотек із вузькопрофесійного свята на загальнонародне, підвищує імідж бібліотек, бібліотечних працівників та Української бібліотечної асоціації як всеукраїнської громадської організації.

/Files/images/razdeliteli/osennie/осень (3).png


До 150-річчя від дня народження М.М. Коцюбинського

В 4-а класі до ювілею письменника пройшли голосні читання твору М. Коцюбинського "Харитя". Діти ознайомилися з оповіданням, після чого поділилися своїми думками про вчинки дівчинки та її життя.

/Files/images/biblioteka/IMG_2307.JPG

/Files/images/biblioteka/IMG_2312.JPG

/Files/images/razdeliteli/7018.gif

"Із країни в Україну"

19 вересня 2014 року на площі Леніна відбувся культурно- просвітницький фестиваль "Із країни в Україну", який започаткований за ініциативою українських активістів, музикантів та небайдужих патріотів країни. Учні та вчителі нашої школи змогли відвідати фотовиставку кращих робіт українських фотографів, ознайомитися з відкритою бібліотекою, прийняти участь в різних конкурсах та майстер- класах, а потім ще й одержали подарунки та призи. Від організаторів фестивалю для бібліотеки нашої школи були подаровані книги про Україну, дитячі книжки, які зараз представлені на виставці в шкільній бібліотеці./Files/images/biblioteka/IMG_9759.JPG

/Files/images/biblioteka/IMG_9761.JPG

/Files/images/biblioteka/56.gif

Київ - столиця моєї країни.

Для учнів 7-го класу бібліотекар школи підготувала бібліотечний урок на тему "Київ - столиця моєї країни".

Над Дніпром, на правому його березі, розташований Київ. Звідси взяла початок Українська держава. Київ — найстаріше і найгарніше українське місто. Його почали будувати наші предки дуже багато років тому, ще до того часу, як прийняли християнську віру. Хрестив нашу зем­лю князь Володимир Великий. А до хрещення наші предки були язич­никами, поклонялися багатьом богам. Існує багато легенд про заснуван­ня Києва. Всі ми знаємо легенду про трьох братів Кия, Щека, Хорива та їхню сестру Либідь.

Засновниками міста були мужні та хоробрі рицарі. Кий, Щек, Хорив та сестра їх Либідь пливли по Дніпру з півночі і побачили дуже краси­ву місцевість, яка їх зачарувала. Найстарший брат Кий сказав: «Ось тут

заложимо оселю для себе і для тих купців, що сюди будуть приїжджати». Вони вирубали ліс і побудували перші хати. А те збудоване місце обвели ровом й обгородили гострокіллям; назвали цю оселю город Київ, тоб­то Києве місто.

Пройшло багато часу. Вздовж правого берега Дніпра їхали два хороб­рих лицарі: Аскольд і Дір. Вони побачили гарне місто над рікою, і воно їм дуже сподобалося. Тому ввійшли до нього і сказали киянам: «Ми будемо у вас князями. Будемо вас боронити від нападників чужих племен, щоб ви спокійно могли обробляти землю, торгувати та їздити по Дніпру на пів­день до Царгорода і на північ до Новгорода. За це ви будете платити нам малу данину, щоб було за що утримувати військо для рідної землі».

Жителі Києва радо згодилися на те, і Аскольд та Дір панували як пер­ші князі. Свою державу вони поширили на всі ті села, містечка і міста, що вже тоді постали довкола Києва. Вони зібрали стільки війська, що не тіль­ки могли боронити свою державу від нападів чужих племен і чужих князів, але й самі йшли з військом на сусідні краї, навіть аж до грецької столиці — Царгорода.

Зараз Київ — сучасне промислове місто, столиця нашої держави. Тут багато заводів, шкіл, музеїв, пам'ятників. Це історичний та політич­ний центр України. Історичний, бо збереглося багато пам'яток минуло­го. Політичний, бо в Києві знаходиться резиденція Президента, працює уряд, Кабінет Міністрів, проходять засідання Верховної Ради.

І сьогодні Київ зачаровує людей красою золотоверхих храмів, архітек­турою будинків і мостів. Але тобі варто знати, що багато пам'яток старо­вини не збереглося до наших днів. Такі колись прекрасні київські річки, як Либідь, Почайна, Дарниця, вже давно не милують людей своєю кра­сою або й зовсім зникли...

/Files/images/biblioteka/IMG_9717.JPG

/Files/images/biblioteka/bordur_68.gif

"Подорож історичними пам"ятками України"

В шкільній бібліотеці для учнів 2-4-х класів пройшла заочна подорож по Україні. Ми "сіли до надшвидкісного потягу". яким подорожуватимемо різними куточками України, різними століттями.

Ми побачили країну в давні часи - Ольвія, херсонес; середньовіччя - місто Білгород- Дністровський Одеської області (середньовічна фортеця), місто Київ (Золоті Ворота); новий час - м. Яремче (Скелі Довбуша), м. Львів (Музей - аптека); новітній час - м. Коломия (єдиний у світі музей писанки), м. Одеса (використання партизанами катакомб під час Великої Вітчизняної війни)

сьогодні на уроці ми сідаємо з вами до надшвидкісного потягу, яким подорожуватимемо різними куточками України, різними століттями.

На фото: давні часи – Ольвія, Херсонес; середньовіччя – місто Білгород-Дністровський Одеської області (середньовічна фортеця), місто Київ (Золоті Ворота); новий час – м.Яремче (Скелі Довбуша), м.Львів (музей-аптека); новітній час – м.Коломия (єдиний у світі музей писанки), м.Одеса (використання партизанами катакомб під час Великої Вітчизняної війни).

/Files/images/biblioteka/ольвія.jpg

Ольвія,залишки грецького міста, давні часи

/Files/images/biblioteka/таи.jpg

Херсонес, залишки грецького міста, давні часи

/Files/images/biblioteka/ео.jpg

Золоті ворота м. Київ

/Files/images/biblioteka/вами.jpg

м.Львів (музей-аптека) 1735 рік

/Files/images/biblioteka/пвм.jpg

м.Коломия (єдиний у світі музей писанки),2000 рік

/Files/images/biblioteka/IMG1896.jpg


/Files/images/biblioteka/IMG_2287.JPG

/Files/images/biblioteka/88.gif

Месячник "Увага! Діти на дорозі"

С 20 августа 2014 года в школе проходит месячник посвященный безопасности на дорогах.В ходе этого месячника безопасности сотрудники ГАИ вместе с педагогами провели профилактические мероприятия. Ведь с началом учебного года резко возрос риск ДТП с участием школьников. В школьной библиотеке подготовлена выставка по этой тематике.

/Files/images/biblioteka/IMG_9684.JPG

«Загорелся красный свет – стой, дороги дальше нет. Если желтый впереди – приготовимся идти. А зеленый говорит: все в порядке – путь открыт».

В нашем учебном заведении учителя серьезно относятся к изучению со своими подопечными Правил дорожного движения. В ходе месячника безопасности детей на дорогах практически все внеклассные мероприятия посвящены их усвоению. По словам педагогов, школьники не только прекрасно ориентируются в самых сложных ситуациях на проезжей части, но готовы с удовольствием продемонстрировать свои знания окружающим.

/Files/images/biblioteka/IMG_1621.JPG

/Files/images/biblioteka/0_80612_e4fabf8a_XL.jpg

Всеукраинский месячник школьных библиотек

/Files/images/biblioteka/картинка.jpg

С этого учебного года проводиться Всеукраинский месячник школьных библиотек c 1 октября до 31 октября. Месячник призван инициировать проекты, которые позволят привлечь дополнительные ресурсы для развития школьных библиотек. Все желающие могут ознакомиться с приказом и рекомендациями МОН Украины о проведении Всеукраинского месячника школьных библиотек....

/Files/images/razdeliteli/72239917_7074.gif

Малыши в библиотеке

/Files/images/biblioteka/IMG_9692.JPG

Учащиеся 1-а класса с классным руководителем Демьяненко Ю.П посетили школьную библиотеку, где ознакомились с расположением библиотеки, прослушали рассказ библиотекаря о библиотеке, просмотрели детские книжки

/Files/images/biblioteka/IMG_9689.JPG

/Files/images/razdeliteli/3020741yr5u2msina.gif

1 сентября- День знаний

В школьной библиотеке к первому уроку подготовлена книжная выставка "Україна - єдина країна". Приглашаем ознакомиться с выставкой.

/Files/images/biblioteka/IMG_9687.JPG

/Files/images/biblioteka/37886852.gif


/Files/images/biblioteka/карт.png

ПЕРШИЙ УРОК "УКРАЇНА - ЄДИНА КРАЇНА"

Суспільно-політична ситуація та події останніх місяців у східних регіонах України обумовили тему Першого уроку 2014/2015 навчального року – «Україна – єдина країна», про це йдеться у листі МОН від 01.08.2014 № 1/9-388

Метою Першого уроку є формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави.

Основний зміст Першого уроку має бути спрямований на утвердження єдності України, нероздільності її території та народу, що її населяє.

У листі наголошується на важливості акцентувати увагу дітей на тому, що Крим і Донбас – це Україна, що люди, які мешкають на цих територіях, – громадяни України.

Під час проведення Першого уроку вчитель має сприяти усвідомленню учнями спільності інтересів усіх громадян держави в розбудові України, необхідності інтелектуального, творчого та фізичного розвитку кожної особистості задля розквіту держави в цілому, формуванню міжнаціональної толерантності.

/Files/images/biblioteka/500_html_fd2a821.jpg

Начинает работать школьная библиотека

С 4 августа 2014 г. начала работать школьная библиотека. Все желающие сдать книги выданные для летнего чтения могут посетить библиотеку...

/Files/images/biblioteka/c2cb5df2.gif

СДАЧА УЧЕБНИКОВ

23-28 мая 2014 г. будет проходить общешкольная сдача учебников. Учащиеся сдают учебники классному руководителю, а затем - библиотекарю. С учебников необходимо снять обложки. По необходимости, учебники надо подклеить.

/Files/images/biblioteka/knigi-57.gif

ПРОВЕРКА УЧЕБНИКОВ

Подведены итоги общешкольной проверки сохранности учебников. Учебники сохранены на 99%. Замечания получены учащимися 2А, 2Б,3Б,5В, 6А 7Б ,9Б классов, где учебники были не обвернуты и порваны. Повторная проверка показала, что учебники у детей приведены в порядок, а только некоторые учащиеся не отнеслись к проверке ответственно, и учебники у этих школьников также порваны....

/Files/images/razdeliteli/7018.gif

/Files/images/biblioteka/pobeda.jpg

До дня Перемоги

"Героїв мало вже лишилось,
Покрила скроні сивина,
А щастя у серцях з’явилось
Лише в душі гримить війна…»

Існують події, дати та видатні постаті, ім’я яких залишаються назавжди в історії рідного краю. Про них пишуть книги, розказують легенди, про них пишуть пісні, їм присвячують кінострічки. А головне, що про них пам’ятають, бо саме ця пам’ять передається із покоління до покоління, не даючи померкнути славі тих героїчних подій. Однією із таких подій є ІІ світова війна, спогади про яку повинні жити в серці кожного патріота.

Давно відгриміли залпи війни, суворий час Великої Вітчизняної став надбанням історії. Але не померла слава тих днів, ніколи не зітреться в нашій пам’яті велич народного подвигу.
I скільки б не пройшло часу, ми завжди пам'ятатимемо героїчну оборону Брестської фортеці, легендарного Севастополя. Вічно пам'ятатимемо тих, хто перетворив у твердиню Сталінград та Ленінград, хто громив ворога на Курській дузі, хто форсував Дніпро, хто штурмував Кенігсберг, а потім визволяв столиці Європи та обіймав союзників на Ельбі. Не забути ніколи цього ні нам, ні нашим дітям та онукам, як ніколи не забути замайорівшого прапора над Рейхстагом — світового символу свободи та миру.
Багато лиха наробила війна, але наш народ переміг. він переміг ворога, який підкорив пів Європи. День перемоги - це величне свято для усієї держави. Ви, молоде покоління, повинні вшановувати пам’ять тих, хто загинув, повинні віддячувати тим, хто залишився живий, ви маєте зробити все необхідне, щоб подібне лихо ніколи не повторилося.

Всі бажаючі можуть ознайомитися з книжковою виставкою присвяченою цій даті в шкільній бібліотеці .

/Files/images/razdeliteli/50033283_9474374cf692527ef63d152d0d89be82.gif

Уважаемые учащиеся и их родители!

Приближается к завершению учебный год, поэтому прошу вас, привести в порядок все учебники и учебные пособия для сдачи в школьную библиотеку. Выпускников прошу заранее побеспокоиться о своевременной сдаче книг, чтобы не возникало никаких проблем.

/Files/images/razdeliteli/cisafisha_136437022715.jpg

Классным руководителям систематически проводить разъяснительную работу среди учащихся по бережному отношению к учебникам, чтобы не стыдно было передать их младшим товарищам.

/Files/images/razdeliteli/1ba834f7c947.gif

День Гражданской обороны в школе

С детских лет всем нам знакомы три заветных слова,
Что к труду и обороне надо быть готовым.
Что от ядерного взрыва лучше отказаться,
И в гражданской обороне надо разбираться.

В школе прошел день гражданской обороны. Его цель – отработка навыков поведения при чрезвычайных ситуациях. День состоял из целого комплекса мероприятий, в которых был задействован весь коллектив школы.
Гражданская оборона – это система общегосударственных оборонных мероприятий, осуществляемых в мирное и военное время в целях защиты населения, материальных ценностей, объектов народного хозяйства и сельскохозяйственного производства от ядерного, химического и бактериологического оружия. Кроме того на гражданскую оборону возлагается организация и проведение спасательных и неотложно-востановительных работ очагах массового поражения.
Цель гражданской обороны – это совершенствование теоретических и практических знаний людей по защите от оружия массового поражения.
Задачи гражданской обороны это:
- своевременное оповещение населения при нападении противника, возникновении чрезвычайных ситуаций;
- подготовка индивидуальных и коллективных средств защиты;
- создания условий для обеспечения устойчивой работы на случай применения противником отравляющих веществ;
- организация и проведение спасательных и неотложных восстановительных работ в очагах поражения.
Все перечисленные задачи направлены к единой цели, защите людей и материальных ценностей, объектов народного хозяйства от оружия массового поражения.
Для проведения занятий и учений в нашей школе организован штаб. Он поддерживает в постоянной готовности формирования, средства оповещения и защиты, организует обучение населения способам защиты от оружия массового поражения, готовит формирования к действиям в очагах поражения, оповещает население и доводит до исполнителей приказы и распоряжения по гражданской обороне и обеспечивает контроль за их выполнением, организует защиту учащихся и коллектива школы.
В школьной библиотеке 22.04.2014г. ребята ознакомились с событиями произошедшими на Чернобыльской АС. И закрепили знания по безопасным условиям жизнедеятельности в различных ситуациях.

/Files/images/biblioteka/DSCN6597.JPG/Files/images/biblioteka/DSCN6596.JPG/Files/images/razdeliteli/0d2098b624fa31279c09429fddb05cb7.gif

/Files/images/biblioteka/862592092.gif

12 квітня все людство відзначає Всесвітній день авіації та космонавтики.

В шкільній бібліотеці працює виставка присвячена цій даті.

Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань. Бажаю і Вам у цей день замислитись над своїм існуванням і від душі захотіти дізнатися про навколишній світ більше!

Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.

/Files/images/biblioteka/c2cb5df2.gif

Міжнародний день дитячої книги

Книга – це віконце, через яке бачать

і пізнають світ і самих себе.

В.О. Сухомлинський

/Files/images/biblioteka/1300067830_prevyu1list.jpg

Міжнародний день дитячої книги — свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку (починаючи з 1967) 2 квітня — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.

Щиросердечно вітаємо всіх відвідувачів та користувачів сайту з цим прекрасним днем.

В кожнім домі, в кожній хаті-

У містах і на селі,-

Хто навчився вже читати,

Має книжку на столі.

Дружба з книгою – це свято,

Не було б його у нас,

Ми не знали так багато

Про новий і давній час.

Все ми в книзі знайдемо.

Кращої не знаємо,

Доброї і вірної

Подруги малят!

Дитинство — це той неповторний час, коли мала людина відкриває для себе світ, коли в ній жевріє іскринка творчості, а саме життя є стихією гри, що для дитини — найсерйозніше заняття. Саме добра дитяча книга відіграє важливу роль в житті дитини. Але якщо дитина запитує «А навіщо читати?», чи зможемо ми дати таку ж щиру відповідь, не відбуваючись стереотипними фразами, які діти частіше за все пропускають повз вуха?

Той, хто пізнав радість спілкування з друкованим словом, добре знає про те, що читання — це бурхлива гра уяви, інтенсивна робота думки, творчий процес, який дає ні з чим незрівняну насолоду.
Прищепити дітям любов до книги, виховувати в дітей потребу до читання, дбайливе ставлення до книги допомагає Тиждень дитячого читання.

/Files/images/2-v/IMG_3389.JPG

/Files/images/biblioteka/knigi-57.gif

"Наркомания и подросток"

/Files/images/88eafba7c589fd0149718286e26e8918.jpg

В библиотеке для учащихся оформлена книжная выставка « Наркомания и подросток». На ней представлены книги, брошюры, буклеты, имеющиеся в школьной библиотеке по профилактике курения, наркотиков среди подростков./Files/images/razdeliteli/63706112_1283821451_63121426_547.gif

"Обов’язок бути людиною"

Тиждень правових знань

Всі ми живемо в суспільстві людському.
Люди й живем між людьми.
Є закони і правила певні у ньому —
Поважати їх маємо ми.
Щоб порядок був, добре усім нам жилося,
Мир і спокій та лад панував.
Людям довго трудитись над цим довелося —
Сам народ всі закони складав.
Перевірені часом: роками й віками
Довгий шлях ці порядки пройшли.
А тому поважати їх мусимо з вами,
Щоб достойними бути людьми.

В рамках Тижня правових знань бібліотекарем школи проведено ряд бесід з питань правової освіти в 1-4-х класах.

/Files/images/Права ребенка.jpg

Ми поспілкувались з дітьми про взаємовідносини між людьми, про вихованість і чемність, людську доброту та милосердя. Щоб розвивати вміння свідомо дотримуватись усталених норм поведінки, навичок культурного звертання до людей, бажання бути культурною, вихованою, милосердною і доброю людиною учні обговорили основні риси характеру людей та правила поведінки в колі друзів та в сім'ї .

/Files/images/biblioteka/WP_20140318_11_12_28_Pro.jpg

/Files/images/biblioteka/IMG_1669.JPG

/Files/images/biblioteka/IMG_2093.JPG

/Files/images/biblioteka/IMG_2077.JPG/Files/images/biblioteka/WP_20140318_11_09_17_Pro.jpg

/Files/images/biblioteka/c2cb5df2.gif

МИ ЧУЄМО ТЕБЕ, КОБЗАРЮ, КРІЗЬ СТОЛІТТЯ, ТЕБЕ СВОЇМ СУЧАСНИКОМ ЗВЕМО

"Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті засяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуєм пам’ять Шевченка"

/Files/images/biblioteka/200 шевченко.jpg

Наша Україна подарувала світові багато видатних людей. Серед них – наш безсмертний Тарас Шевченко – духовний батько українського народу.
Уже минуло два століття від того дня, коли в кріпацькій сім'ї з'явився на світ малий Тарас, але й сьогодні ім'я Великого Кобзаря будить у серцях почуття гордості за наш волелюбний народ, викликає живий інтерес до життя і творів Т.Шевченка.
Свідченням великої любові до Кобзаря є вивчення його творчості на уроках, позакласні заходи, демонстрування сторінок життя поета в засобах масової інформації.
У нашій школі проводились різноманітні заходи в рамках Шевченківського свята.

В шкільній бібліотеці був проведений захід до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка « МИ ЧУЄМО ТЕБЕ, КОБЗАРЮ, КРІЗЬ СТОЛІТТЯ, ТЕБЕ СВОЇМ СУЧАСНИКОМ ЗВЕМО», який підготувала шкільний бібліотекар. також працює виставка літератури, присвячена ювіляру , де кожен може обрати літературу до смаку. На виставці представлена ​​література з фондів нашої шкільної бібліотеки, яка познайомить Вас з творчістю великого українського поета, письменника, художника Тараса Григоровича Шевченка. Також в бібліотеці пройшла мультимедійна презентація для учнів 1- 4-х класів, де вони ознайомилися з життям і творчістю Великого Кобзаря. Діти не тільки підготували цікаві вірші поета, а й в національних костюмах виконали український танець. Учениця 9-а класу, Сухіна Поліна прочитала свій вірш, присвячений Т.Г.Шевченку.

/Files/images/biblioteka/IMG_2060.JPG/Files/images/biblioteka/IMG_2074.JPG/Files/images/biblioteka/IMG_2073.JPG/Files/images/biblioteka/IMG_2072.JPG/Files/images/biblioteka/IMG_2068.JPG/Files/images/biblioteka/IMG_2066.JPG

Віримо, що Тарасове слово в усі часи буде служити духовним заповітом українському народу. Переконані, що його думки та прагнення, посіяні в дитячих душах, дозріють добірними плодами любові, милосердя, добра та святої істини на землі.


/Files/images/razdeliteli/4f627260a4bc.gif

Міський науково- практичний семінар

/Files/images/IMG_1993.JPG

5 березня 2014 р. відбувся міський науково-практичний семінар шкільних бібліотекарів на базі Рубіжанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 по темі «Використання здоров’язбережувальних технологій у роботі бібліотеки».

Мета семінару: реалізація можливостей впровадження здоров’язбережувальних технологій в навчально- виховний процес школярів за новими Державними стандартами початкової та середньої загальної освіти; ознайомити учасників із психологічними засадами впровадження інноваційних освітніх технологій стосовно формування здоров’язбережувальної компетентності; презентувати досвід роботи Рубіжанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 щодо впровадження здоров’язбережувальних технологій у навчально – виховному процесі.

Ми прослухали змістовні доповіді заступника директора школи з НВР Баляси Ю.Ю. та вчителя початкових класів Пріснікевич О.В., а провідний бібліотекар школи Рупенко А.В. розповіла про свої методи роботи з формування здорового способу життя учнів,провела аналіз існуючих здоров’язберігаючих технологій і визначила доцільність їх впровадження в навчально-виховному процесі. Всі прийшли до висновку, що основним чинником здоров’я є здоровий спосіб життя.

Практична частина була представлена у вигляді «Фіто-бару», де всі бібліотекарі в приємній і спокійній обстановці дегустували трав'яні чаї , продукти на основі трав'яних та плодово -ягідних зборів .

Багато цікавого і корисного я змогла дізнатися цього дня. На мою думку, проведення таких заходів є чудовою можливістю підвищити свою фахову майстерність і просто почерпнути позитивну енергетику.

Підводячи підсумок проведення семінару від імені всіх бібліотекарів дякуємо господарів за гостинність, а бібліотекаря за плідну працю.

/Files/images/razdeliteli/1a32413f3503.gif

Ознайомлення з новою художньою літературою

Учні 6-А та 9-А класу завітали до бібліотеки, щоб ознайомитися з новою літературою із серії "Шкільна бібліотека"

Дібрані у виданнях твори відповідають навчальним програмам, затвердженим Міністерством освіти і науки України: програмі з української, світової літератури, а також програмі інтегрованого курсу «Література (російська та світова)».

До кожної книги подано передмову, що висвітлює віхи життя і творчість письменника. Наприкінці видання є примітки до творів, що полегшує сприйняття тексту.

/Files/images/DSCN6423.JPG

/Files/images/DSCN6417.JPG


/Files/images/biblioteka/knigi-41.gif

Новые поступления в библиотеку.

Наша школьная библиотека получила новые учебники для 3-х классов, а также художественную литературу по школьной программе русских и украинских писателей. Приглашаем желающих ознакомиться с новыми поступлениями./Files/images/razdeliteli/0d2098b624fa31279c09429fddb05cb7.gif

/Files/images/knigi-194.gif

Рейд перевірка "Твій читацький формуляр"

З метою вивчення загальної картини читання в школі пройшов рейд з перевірки читацьких формулярів з проблеми систематичності читання по класах. Можно зробити висновок, що велику роль у прищепленні дітям любові до бібліотеки, до систематичного читання, до книги відіграють вчителі 1- 4х класів. Вони співпрацюють з бібліотекарем для здійснення однієї спільної мети -виховувати бережне ставлення до книги, викликати інтерес до творів, бажання читати, учні з класу в клас лише удосконалюють навички систематичного читання.
Слід звернути увагу на те, що книги взяті в бібліотеці потрібно повернути в срок, щоб їх змогли прочитати як можна більше школярів.

/Files/images/картинка б.jpg

/Files/images/razdeliteli/42371e7ac33cc3104cebe5695456e977.gif

СТРОКИ, ОПАЛЕННЫЕ ВОЙНОЙ!

Все дальше уходит в прошлое время Великой Отечественной войны, но оно никогда не забудется, никогда не померкнет в памяти нашего народа.

Прошли годы, но песни и стихи военных лет звучат и сегодня, потрясая сердца. Они нисколько не постарели, они и сегодня в строю. Сколько их... прекрасных и незабываемых.

21 февраля 2014 в читальном зале школьной библиотеки состоялся конкурс чтецов «Строки, опаленные войной!»

/Files/images/DSCN6291.JPG

Целью данного конкурса является приобщение учащихся к поэзии, повышения уровня патриотического воспитания через художественное слово. Конкурсанты представили различные вариации на заданную тему. Было много ярких, выразительных выступлений, были и волнения./Files/images/DSCN6300.JPG

/Files/images/DSCN6324.JPG

На конкурсе прозвучали стихи о войне таких поэтов: С. Маршака, И. Грошева, К.Симонова и др. Жюри представляли ученицы 9А класса Игнатенко Аня и Смокина Диана. Им было сложно выбирать лучших, но конкурс на то и конкурс, чтобы выявить лидеров.

/Files/images/DSCN6307.JPG

/Files/images/DSCN6317.JPG

Итак, представляем победителей, получивших грамоты:

Среди 1-2-х классов

І-е место – Зубов Захар, 2а класс

ІІ место – Коломайко Никита, 1а класс

ІІІ место – Галян Максим, 1б класс

Среди 3-4-х классов

І-е место – Крысько Мирослава, 3а класс

ІІ место – Синигивская Даша, 3б класс

ІІІ место – Коробейникова Юля, 4б класс

/Files/images/DSCN6336.JPG

Выражаем благодарность всем участникам конкурса и желаем дальнейших творческих успехов!

/Files/images/knigi-87.gif

21 ЛЮТОГО- МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ.

"Як парость виноградної лози плекайте мову... "

М. Рильський

В шкільній бібліотеці працює виставка літератури присвяченої Міжнародному дню рідної мови.

/Files/images/IMG_1908.JPG До календарів усього світу це відносно молоде свято ввійшло тільки у 1999 році як Міжнародний день рідної мови. Починаючи з 21 лютого 2000 року, День рідної мови відзначають і в Україні, щоб наголосити на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації та зміцнення держави.

Мова – найпотужніший інструмент для збереження і розвитку світової матеріальної й духовної спадщини. Кожна мова самобутня, має власні вирази, що виражають менталітет і звичаї народу. Визнання всіх мов і повага до них – це ключ до пізнання світу через призму різного національного сприйняття.


/Files/images/IMG_1910.JPG

/Files/images/razdeliteli/72300394_b6b8ab0cfaa2.gif

До 71 –річниці визволення міста від німецько- фашистських загарбників

ВИСТАВКА "ПАМ"ЯТЬ"

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
В. Симоненко

31 січня, відзначався великий день – 71- річниця визволення Рубіжного.

У шкільній бібліотеці учні мали змогу переглянути тематичну виставку «Пам'ять». Вони уважно прослухали розповідь про героїв війни,про ветеранів, які проживають у нашому місті. Ніщо не змогло зламати волю рубіжан, вони де могли, там і заважали фашистам. Своїми діями наближали перемогу.

/Files/images/IMG_1900.JPG

/Files/images/IMG_1912.JPG/Files/images/IMG_1902.JPG

Ветерани це - сильні люди, насамперед морально, і важливо, щоб свою жагу до життя вони передавали наступним поколінням!

Пам'ятайте всіх тих, хто не прийшов, всіх тих, хто втратив близьких, всіх хто боровся - адже боролися вони за життя, за наше життя, нехай навіть проходячи через смерть.

Зі святом, хай мир завжди живе у вашому серці!/Files/images/sayt.jpg

/Files/images/abstractfl093009.gif

"Украина - наш дом"

Всю текущую неделю ученики школы знакомились с историей праздника - День соборности Украины. В школе прошёл библиотечный урок, конкурс плакатов "Украина Соборная".

/Files/images/DSCN6210.JPG

/Files/images/DSCN6213.JPG

/Files/images/DSCN6203.JPG

С целью воспитания национального сознания учащихся и человеческого достоинства, возрождение ростков духовности, формирование черт гражданина Украинского государства; углубление знаний об историческом факте объединения украинского народа, его значение; пробуждение интереса к углубленному изучению истории и культурного достояния украинского народа, воспитание глубокого уважения и любви к Родине президентом ДО «СПЕКТР» Ковтун О. вместе с библиотекарем школы Чередниченко О.Г. и педагогом - организатором Кашубой И.Л. подготовлено и проведено воспитательное мероприятие «День Соборности Украины».

Выводом учащихся стало то, что празднование Дня Соборности - это оказание уважения творцам Акта воссоединения, это не только общественная потребность, а и моральный долг беречь светлую память многочисленных жертв, принесенных украинским народом на алтарь независимости, соборности, государственности.

/Files/images/razdeliteli/4f627260a4bc.gif

"Україна - єдина"

22 січня вся країна відзначатиме День Соборності України у день проголошення Акту возз"єднання УНР і ЗНР, що відбулося в 1919 році. З цієї нагоди в бібліотеці школи працює виставка "Україна- єдина"

/Files/images/img1.jpg

/Files/images/IMG_3688.JPG

/Files/images/956459209.png

Новые поступления в библиотеку

Школьная библиотека пополнилась новыми учебниками для 3-х классов следующего учебного года.

/Files/images/biblioteka/IMG_3676.JPG

В библиотеку поступили и художественные книги. Приглашаем читателей ознакомиться с литературой./Files/images/knigi-14.gif/Files/images/knigi-14.gif/Files/images/knigi-14.gif

/Files/images/biblioteka/IMG_3681.JPG

/Files/images/biblioteka/IMG_3678.JPG


/Files/images/knigi-158.gif

Cохраним школьный учебник!

Мы привыкли к книге, редко думаем о ней, как о замечательном сокровище, и бывает, что не всегда ценим и бережем ее.

/Files/images/DSCN6166.JPG

Учебник – это тоже книга, только книга учебная. А как же живется ей?

В декабре в нашей школе проводилась рейд- проверка «Сохраним школьный учебник!»

Проверкой были охвачены все классы школы. В ходе проверки были отмечены классы, в которых состояние учебников - хорошее, это свидетельствует о взаимосвязанной работе и классных руководителей и учителей-предметников, которые оказывали помощь по бережному отношению к учебникам как к государственной собственности.

По итогам проведения в школе рейда было выявлено, что в каждом классе есть такие ученики, которые до сих пор не сделали обложки, закладки для учебника. Следует обратить внимание на состояние учебников в таких классах: 2а, 2б, 2в, 3а, 5в, 6а, 6б, 7а, 7б, 9б. Поэтому нужно в этих классах подготовиться к повторной проверке.

Хочется обратиться и к родителям учеников школы – проконтролируйте, пожалуйста, состояние учебников у вашего ребенка, т.к. вы также несете ответственность за полученные школьные книги.

/Files/images/DSCN6158.JPG

Единые требования по использованию и сохранению учебников

Ученики обязаны :

- бережно обращаться с учебниками и книгами;

- при получении учебников с библиотеки просмотреть их, и если учебник имеет незначительные повреждения, отремонтировать его;

- все полученные учебники держать в обложках или обернуть бумагой;

- сделать закладки в учебники;

- пользоваться учебниками так, чтобы не было стыдно передать его младшим товарищам (не перегибать переплет учебника, не загибать листов и углов страниц, не класть в книгу посторонних предметов, не делать никаких пометок)

/Files/images/razdeliteli/50033283_9474374cf692527ef63d152d0d89be82.gif

Осень – это «унылая пора» или «очей очарованье»?

Эти пушкинские строки, знакомы каждому школьнику. Они невольно всплывают в памяти, когда оказываешься на природе, среди божественной красоты осенних деревьев.

Осень изображают художники, ее описывают в своих произведениях поэты, ей посвящают музыку композиторы.

14.11.13 в уютном зале школьной библиотеки прошел конкурс чтецов: «Осень – это «унылая пора» или «очей очарованье»?

/Files/images/DSCN5224.JPG

Прозвучали стихи А.С. Пушкина, А. К. Толстого, А.А. Фета и других поэтов.

Ребята к конкурсу готовились заранее, поэтому членам жюри - Смокиной Диане и Игнатенко Анне было чрезвычайно сложно определить лучших чтецов.

/Files/images/DSCN5226.JPG

С особой выразительностью звучали стихи в исполнении учащихся – Бахмета Артура (2А класс) и Корзинки Елизаветы (3А класс).

Эти ребята по праву заняли почетное І-е место.

ІІ место – Галян Максим (1Б класс), Бережная София (4Б класс),

ІІІ место – Зуб Эллада (2В класс), Синигивская Даша (3-Б класс),

участникам конкурса были вручены грамоты.

/Files/images/IMG_1738.JPG

Зав.библиотекой школы Чередниченко О.Г. подготовила книжную выставку и показала учащимся репродукции известных художников. Под тихую музыку П.И. Чайковского ребята с интересом смотрели презентацию: Осень – это «унылая пора» или «очей очарованье»?

/Files/images/razdeliteli/разделитель 1.gif

/Files/images/knigi-97.gif

Кол-во просмотров: 0